معاون استاندار و فرماندارشهرستان کرج از راه اندازی خانه احزاب در این شهرستان خبر داد و تاکید کرد: تضارب آراء و پویایی جریان‌های سیاسی، از اهداف اصلی احزاب به شمار می‌رود و با توجه به ظرفیتی که شهرستان کرج از حیث برخورداری احزاب و گروه‌های سیاسی دارد نیاز است که خانه احزاب با هدف نشاط سیاسی در شهرستان کرج تشکیل شود.

وینا پرس – معاون استاندار و فرماندارشهرستان کرج از راه اندازی خانه احزاب در این شهرستان خبر داد و تاکید کرد: تضارب آراء و پویایی جریان‌های سیاسی، از اهداف اصلی احزاب به شمار می‌رود و با توجه به ظرفیتی که شهرستان کرج از حیث برخورداری احزاب و گروه‌های سیاسی دارد نیاز است که خانه احزاب با هدف نشاط سیاسی در شهرستان کرج تشکیل شود.

به گزارش پایگاه خبری وینا پرس به نقل از ایسنا، غفور قاسم پور ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام فاطمیه مقارن با اولین سالگرد شهادت شهید سردار سلیمانی و گرامیداشت دهه بصیرت و میثاق با ولایت، گفت: حضور حداکثری مردم و مشارکت بالا در انتخابات مُهر متقنی بر مشروعیت نظام سیاسی است و احزاب و گروه ها به واسطه تعاملی که با مردم در طیف‌های مختلف جامعه دارند می‌توانند بسترساز افزایش سطح مشارکت عمومی در مانورهای سیاسی و ملی باشند.

فرماندار کرج در ادامه با اشاره به اینکه ۵۷ حزب در سطح استان البرز فعال هستند، خواستار وفاق، همدلی و هم افزایی گروه‌های سیاسی در جهت تحقق اهداف نظام جمهوری اسلامی شد و افزود: با راه اندازی خانه احزاب در شهرستان کرج مترصد آن هستیم تا شور و نشاط ناشی از فعالیت‌های سیاسی را در جامعه تسری ببخشیم.

احزاب موتور محرک توسعه سیاسی کشور هستند

 ارسلان قاسمی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری کرج هم در این نشست گفت: سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی، مجاهد بزرگی بودند که شهادت ایشان برای جهان اسلام و تشیع غم سنگینی به همراه داشت و این حزن و ماتم به عینه در چهره آحاد مردم مشهود است.

وی محبت سردار سلیمانی را در دل های اقشار مختلف مردم جامعه مانا دانست و افزود: چه مردم که طرفدار هیچ جریان خاصی نیستند و چه از هر جریان فکری به نوعی آن سردار بزرگ را دوست دارند و در مراسم های مختلف نیز شاهد ابراز ارادت قشرهای مختلف به ایشان بوده ایم. سردار سلیمانی برای رضای خدا کار انجام می دادند و اینگونه محبت شان در دل های مردم جای داشته است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری کرج در محور دیگری از سخنان خود به نقش جریان های سیاسی اشاره کرد و افزود: حضور احزاب برای توسعه سیاسی کشورها امری الزامی است و هیچ سرمایه ای نیز  بالاتر از سرمایه اجتماعی نیست و اگر همه ابزارهای آن فراهم نباشد اعتماد اجتماعی کاهش پیدا خواهد کرد.

وی بیان کرد: احزاب موتور محرک توسعه سیاسی بشمار می روند و در چارچوب قانون و در جهت منافع و مصالح ملی باید در جهت تقویت آنها تلاش کرد.

 قاسمی همچنین راه اندازی خانه احزاب شهرستان کرج را در جهت پویایی و نشاط سیاسی در دستور کار پیگیری قرار داد.

  • نویسنده : تحریریه