شرایط خاص آب وهوایی، داشتن مراکز تفریحی و سواحل بندرعباس کیش و قشم باعث شده گردشگران و مسافران زیادی چمدان سفر بسته و به جنوبی‌ترین استان کشور سفر کنند اما این سفرها زنگ خطر شیوع مجدد کرونا را به صدا در آورده است.

وینا پرس – شرایط خاص آب وهوایی، داشتن مراکز تفریحی و سواحل بندرعباس کیش و قشم باعث شده گردشگران و مسافران زیادی چمدان سفر بسته و به جنوبی‌ترین استان کشور سفر کنند اما این سفرها زنگ خطر شیوع مجدد کرونا را به صدا در آورده است.

به گزارش پایگاه خبری وینا پرس، هرچند مردم این دیار به مهمان‌نوازی شهرت دارند اما شرایط خاص کنونی و شیوع ویروس باعث شده تا مردم و مسئولان این استان همچون سایر استان‌ها خواستار میزبانی از مسافران و گردشگران را در زمان مناسب‌تری باشند.

متاسفانه هجوم یک‌باره مسافران به جزایر کیش و قشم در استان هرمزگان و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی موجب نگرانی مردم و مسئولان استان هرمزگان شده است.

هر چند در هفته‌های اخیر خبرهای خوبی از کاهش روند بستری بیماران مبتلا به کرونا شنیده می‌شد اما متاسفانه در چند روز اخیر برتعداد مبتلایان به این ویروس موارد بستری افزوده شده است.

افزایش آمار مبتلایان و همچنین ورود بیش از حد مسافران به جزایر کیش و قشم موجب تا ستاد ملی مدیریت ویروس کرونا نیز در این خصوص جلسه‌ برگزار کنند.

همچنین استاندار هرمزگان با نگرانی از روند فعلی و افزایش مبتلایان و افزایش مسافران در استان هرمزگان اقدام به برگزاری جلسه با اعضای ستاد مدیریت کرونا کردند.

فریدون همتی استاندار هرمزگان در این نشست ضمن قدردانی از مردم، جامعه پزشکی و نیروهای بسیج در مدیریت و کاهش مبتلایان به ویروس کرونا، اظهار کرد: با وجود تمام تلاش‌ها متاسفانه گزارشات حاکی از افزایش تعداد بیماران بستری ناشی از ویروس کرونا است.

همتی افزود: عدم استفاده از ماسک و رعایت نکردن شیوه‌‌نامه‌های بهداشتی، عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی ودورهمی‌ها موجب نگرانی و خروج از شرایط آبی و ورود به شرایط قرمز استان هرمزگان شود.

وی با اشاره به برگزاری نماز جمعه گفت: ائمه جمعه در خطبه‌های نماز جمعه حتما بر لزوم استفاده از ماسک و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی‌ تاکید کنند.

استاندار هرمزگان تصریح کرد: با توجه به افزایش تعداد مسافران در هرمزگان با تصمیم ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا به مسافران هیچ‌گونه خدماتی در پارک‌ها، بوستان بنادر چارک برای انتقال خودرو گردشگران به کیش و قشم و سواحل ارائه نخواهد شد.

همتی با بیان اینکه مردم باید از سفرهای غیرضروری خودداری کنند، افزود: در ورودی‌های استان هرمزگان تیم‌های کنترل، مراقبت مستقر خواهند شد و فرمانداران و نیروهای انتظامی در استان هرمزگان باید این مصوبه را اجرا و مسافران را جهت بازگشت و عدم ورود به استان هرمزگان تشویق کنند.

وی با اشاره به اینکه مردم هرمزگان از دعوت اقوام خود که در سایر استان‌ها اقامت دارند، خود‌داری کنند، گفت: مردم هرمزگان نیز به طور جدی از سفر غیر ضروری به خارج از استان درون استان و سفر به شهرها و روستاها خودداری کنند.

استاندار هرمزگان تصریح کرد: از شهروندان هرمزگان خواستاریم که در صورت رفع خستگی در مواقع مراجعه به سواحل حتما در ماشین‌های خود حضور داشته باشند و حضور غیرضروری در بازارها و سایر مراکز و محیط‌های عمومی خودداری کنند.

همتی بیان کرد: عرضه قلیان در سواحل به دلیل یکی از کانون‌های انتشار بیماری کرونا ممنوع است و نیروی انتظامی باید از عرضه آن جلوگیری و با خاطیان برخورد کنند.

  • نویسنده : تحریریه