افرادی که مسئولیت‌پذیر نیستند و در جایگاه‌های مدیریتی فرصت‌سوزی می‌کنند، شناسایی و این مجال از آنها سلب خواهد شد.

ویناپرس – فرماندار کرج گفت: افرادی که مسئولیت‌پذیر نیستند و در جایگاه‌های مدیریتی فرصت‌سوزی می‌کنند، شناسایی و این مجال از آنها سلب خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری وینا پرس، غفور قاسم‌پور اظهار کرد: مردم از مسئولان خود انتظار خدمت دارند، عمر مدیریتی نیز کوتاه و فرصت خدمت اندک است و هر عملکردی نیز از سوی مدیران در حافظه مردم ثبت و ضبط می‌شود. اگر مدیری از جایگاه خود سوءاستفاده کند باید پاسخگوی عملکرد خود باشد در عین حال مدیرانی که به جای فرصت‌سازی فرصت‌سوزی می‌کنند نیز باید میدان را به مدیران کاری واگذار کنند.

وی با بیان اینکه قحط الرجال نیست و مدیران زبده و صاحب‌تجربه هم در کرج کم نیستند به مأموریت ویژه انتخابات ۱۴۰۰ اشاره کرد و افزود: در آستانه ماه پایانی سال قرار داریم شهرستان کرج، مأموریت ویژه برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ را بر عهده دارد و انتظار می‌رود، تمامی مدیران ادارات شهرستان در مرکز استان نهایت همکاری و مشارکت را با فرمانداری کرج در برگزاری امر انتخابات داشته باشند.

فرماندار کرج انتخابات را بزرگ‌ترین مسئله کشور عنوان کرد و گفت: فضای اجتماعی و سیاسی باید مملو از شور و نشاط انتخابات شود، افزایش مشارکت در انتخابات موجب اقتدار کشور خواهد بود.

وی تصریح کرد: در این راستا افرادی که مسئولیت‌پذیر نیستند و همکاری لازم را ندارند شناسایی و فرصت حضور در میدان کار از آنها سلب خواهد شد.

قاسم‌پور گفت: یکی از مقدمات انتخابات از منظر وزارت کشور آموزش و ترکیب هیأت‌های اجرایی است که مقدمات آن فراهم شده و با کمک دستگاه‌های اجرایی، مردم و افراد صاحب‌تجربه انتخابات خرداد ۱۴۰۰ را در شهرستان برگزار خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس ماده ۲۱ قانون انتخابات، تمامی وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و ادارات دولتی و مؤسسات وابسته به دولت و نهادهای انقلابی موظف‌اند که حسب درخواست وزارت کشور، استانداران، فرمانداران و بخشداران، کارکنان و سایر امکانات خود را تا خاتمه انتخابات در اختیار آنان قرار دهند. بدیهی است مدت همکاری کارکنان مذکور جز ایام مأموریت نام‌بردگان محسوب خواهد شد.

فرماندار کرج همچنین گفت: برنامه‌های آموزشی انتخابات را که وزارت کشور، هیئت‌مرکزی، شورای نگهبان ضروری تشخیص می‌دهند و همچنین کلیه اعلامیه‌ها و اطلاعیه‌های مربوط به انتخابات باید از شبکه استانی به‌طور مستمر پخش شود که تمهیدات آن نیز اندیشیده شده است.

وی افزود: با مشارکت رسانه‌ها، احزاب و گروه‌های اجتماعی و سیاسی بسترهای لازم را برای هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن انتخابات خرداد ۱۴۰۰ فراهم خواهیم کرد.

  • نویسنده : تحریریه
  • منبع خبر : خبرگزاری مهر