آتش سوزی گمرک مرزی اسلام قلعه افغانستان که از ظهر امروز آغاز شده است همچنان ادامه دارد و شعله های حریق هر لحظه بیشتر زبانه می‌کشد. مقامات محلی می‌گویند آتش به مرزهای ایران نزدیک می‌شود.

ویناپرس – آتش سوزی گمرک مرزی اسلام قلعه افغانستان که از ظهر امروز آغاز شده است همچنان ادامه دارد و شعله های حریق هر لحظه بیشتر زبانه می‌کشد. مقامات محلی می‌گویند آتش به مرزهای ایران نزدیک می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری وینا پرس، این حادثه ظهر امروز شنبه در گمرک مرزی اسلام قلعه افغانستان به وقوع پیوست و آن طور که منابع خبری اعلام کردند بیش از ۳۰۰ کامیون ترانزیتی که بیشتر آنها حامل فرآورده های نفتی هستند در محاصره شعله‌های آتش قرار دارند.

ساعاتی بعد از وقوع آتش سوزی در گمرک اسلام قلعه مقامات محلی، روستا‌های اسلام اباد و قدوس آباد در افغانستان و همجوار با مرز ایران را تخلیه کردند و قسمتی از محوطه گمرک دوغارون به پارکینگ کامیون‌های افغانستانی اختصاص یافته است.

شاهدان عینی می‌گویند این حادثه بیش از ۱۰۰ نفر در سمت افغانستان قربانی داشته است ولی هنوز منابع رسمی آمار دقیق قربانیان احتمالی و مصدومان را اعلام نکرده‌اند.

گمرک دوغارون، پایانه مرزی، بازارچه مرزی و منطقه ویژه اقتصادی دوغارون هم اکنون تخلیه شده است و کامیون‌های مستقر در گمرک دوغارون نیز در حال تخلیه هستند.

استاندار خراسان رضوی نیز دقایقی قبل در گفت و گوی زنده تلویزیونی با خبر ساعت ۲۱ سیما از آماده باش تمامی نیروهای امدادی و بیمارستان‌های استان به ویژه در شهرستان تایباد خبر داد و گفت: حجم آتش سوزی به دلیل وجود تانکرها و مخازن سوخت وسیع است و همچنان ادامه دارد.

محمدصادق معتمدیان اظهار داشت: همه اقدامات پیشگیرانه برای تخلیه منطقه حادثه دیده و انتقال خودروها به نقاط امن مرزی انجام شده است.

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: همه نیروها از جمله آتش نشانی و نیروهای مسلح برای خاموش کردن آتش در حال کمک رسانی هستند.

گفته می‌شود خطوط انتقال برق صادراتی ایران به افغانستان در پی وقوع حادثه انفجار و آتش سوزی در گمرک اسلام قلعه قطع شده است. تا لحظه انتشار این خبر جزییات بیشتری از چگونگی وقوع این حادثه و تلفات احتمالی آن اعلام نشده است.

انتهای پیام

  • نویسنده : محمد جواد نعمتی