واژه‌ای بی‌نهایت بزرگ است واژه «پدر» و عام‌تر کلمه «مرد» است و بر آنانی که پدر نیستند اما مردانی مهربان و وظیفه‌شناس هستند دلالت کرده و مبارک می‌شود.

ویناپرس – واژه‌ای بی‌نهایت بزرگ است واژه «پدر» و عام‌تر کلمه «مرد» است و بر آنانی که پدر نیستند اما مردانی مهربان و وظیفه‌شناس هستند دلالت کرده و مبارک می‌شود.

روز پدر یادآور گرامیداشت حمایت و محبت است برای آنانی که این حمایت را دریافته‌اند و از آن بهره‌مند شده‌اند و برای افرادی که به نحوی از داشتن پدر و محبت‌ها و حمایتگری او محروم بودند تلخی فقدان آن آزاردهنده‌تر از هر غمی است.

این مهربانی و حمایتگری، یادآور پدری و مردانگی امام علی (ع) است برای تمامی پیروان آن حضرت؛ چه آنانکه پدران عزیزشان در قید حیاتند و چه آنها که پدران آسمانی‌شان دعاگوی فرزاندشان هستند.

سیزدهم رجب اما تکرار ابراز ارادت‌ها است به پدران و مردان صبور، مهربان، دلسوز و زحمت‌کش که در هر شرایطی و در هر نقشی که باشند -چه مرد سرپرست خانواده باشند و چه فرزند خانواده- به مردانگی‌های پیشوای شیعیان حضرت علی (ع) تکیه کرده و استقامت، بردباری و تلاش می‌کنند.

این بردباری و استقامت ستودنی بوده چرا که با انگیزه ایجاد آسایش برای خانواده است. به‌دنبال این تلاش‌ها، تحکیم خانواده و روابط عاطفی و انسانی شکل می‌گیرد و بنیان خانواده استحکام بیشتری می‌یابد.

پایگاه خبری ویناپرس میلاد با سعادت امیرمؤمنان حضرت علی علیه‌السلام و روز مرد و روز پدر را به تمامی مردانی که به هر شکلی برای خانواده‌ خود می‌کوشند صمیمانه تبریک گفته و برای یکایک آنان آرزوی سلامتی و موفقیت دارد.

انتهای پیام

  • نویسنده : مینا صفدری