همزمان با سالروز ولادت حضرت علی(ع) طرح ملی آزادراه غدیر امروز با دستور رئیس‌جمهور به‌صورت ویدئو‌کنفرانس به بهره‌برداری ‌رسید.

ویناپرس ـ همزمان با سالروز ولادت حضرت علی(ع) طرح ملی آزادراه غدیر امروز با دستور رئیس‌جمهور به‌صورت ویدئو‌کنفرانس به بهره‌برداری ‌رسید.

به گزارش پایگاه خبری وینا پرس، به‌مناسبت میلاد حضرت امیرالمؤمنین علی(ع) پروژه آزادراه کنارگذر جنوبی تهران که پروژه‌ای برای اتصال کریدورهای شمال به جنوب و غرب به شرق است با حضور ویدئو‌کنفرانسی رئیس جمهور به بهره‌برداری رسید.

رئیس جمهور روز پنجشنبه در پنجاه و دومین هفته پویش ملی تدبیر و امید برای جهش تولید، آزادراه غدیر را که با عبور از ۳ استان، آبیک در قزوین را پس از عبور از استان البرز به ورامین در جنوب تهران متصل می‌کند، از طریق ویدئوکنفرانس افتتاح کرد.

این آزادراه در ۴ قطعه به‌طول ۱۵۸ کیلومتر احداث شده و یکی از مهمترین و بااولویت‌ترین کریدورهای ترانزیتی کشور در کریدور شرق به غرب، شمال به جنوب و شبکه بزرگ‌راهی آسیایی است. برای اجرای این پروژه ۷ هزار میلیارد تومان اعتبار صرف شده است و با بهره‌برداری از آن برای ۲۵۰ نفر اشتغال پایدار ایجاد خواهد شد.

طول این آزادراه ۱۵۸ کیلومتر در شش خط رفت و برگشت و دو خط اضطراری بوده و با بهره‌برداری از آن بیش از ۲۵ هزار میلیارد تومان بنزین و هزار و ۶۰۰ میلیون لیتر گازوئیل در مصرف سوخت کشور صرفه‌جویی می‌شود.

دولت تنها در ۳۰ درصد در این پروژه مشارکت داشته است و ۷۰ درصد آن توسط قرارگاه خاتم الانبیا(ص) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ساخته شده است.

گفته شده ۳هزار میلیارد تومان برای ساخت این پروژه هزینه شده که ارزش کنونی آن ۷ هزار میلیارد است.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه