وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در مورد این ویروس، انگلیسی‌ها متأسفانه واقعیت‌ها را نگفته‌اند و بر اساس تجربیات ما این ویروس که بیشتر جوان‌ترها را درگیر می‌کند.

ویناپرس ـ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در مورد این ویروس، انگلیسی‌ها متأسفانه واقعیت‌ها را نگفته‌اند و بر اساس تجربیات ما این ویروس که بیشتر جوان‌ترها را درگیر می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری وینا پرس، سعید نمکی در دیدار با اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم که در سالن جلسات این نهاد حوزوی برگزار شد، با اشاره به آغاز واکسیناسیون گروه‌های پرخطر و سالمندان اظهار داشت: این واکسن به سالمندان کهریزک تزریق شد که در هیچ موردی عارضه‌ای پیش نیامده است.

وی با تأکید بر جلوگیری از ورود واکسن‌های انگلیسی و آمریکایی به کشورمان گفت: واکسن استرازنکا که بر اساس تحقیقات مشترک به نتیجه رسیده در ۱۲نقطه جهان به تولید می‌رسد و قرار است این واکسن که در کره جنوبی ساخته می‌شود را وارد کنیم.

وزیر بهداشت ضمن قدردانی از کمک مراجع و علما و جامعه روحانیت در اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی، به وضعیت شیوع ویروس جهش‌یافته کرونای انگلیسی در کشور گفت: در مورد این ویروس، انگلیسی‌ها متأسفانه واقعیت‌ها را نگفته‌اند و بر اساس تجربیات ما این ویروس که بیشتر جوان‌ترها را درگیر می‌کند، ۱۰تا۱۲ برابر قدرت سرایت بیشتری دارد.

نمکی گفت: ویروس کرونای انگلیسی در مدت ۲روز با شدت درگیری بالای ریه‌ها باعث مرگ می‌شود، شهرهای استان خوزستان، آذربایجان، فارس، اصفهان، مرکزی، البرز، قزوین، کرمان، و قم درگیر با این ویروس هستند.

وزیر بهداشت با اشاره به آغاز واکسیناسیون گروه های پرخطر و سالمندان افزود: این واکسن به سالمندان کهریزک تزریق شد که در هیچ موردی عارضه ای پیش نیامده است.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه