صبح امروز (چهارشنبه) وزارت بهداشت با انتشار پیامکی از هموطنان خواست از سفرهای غیرضروری به استان‌ها به ویژه استان خوزستان که این روزها در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد خودداری کنند.

ویناپرس – صبح امروز (چهارشنبه) وزارت بهداشت با انتشار پیامکی از هموطنان خواست از سفرهای غیرضروری به استان‌ها به ویژه استان خوزستان که این روزها در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد خودداری کنند.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس، در متن این پیامک آمده است: برای قطع سریع‌تر زنجیره انتقال ویروس کرونا برخی محدودیت های تردد و مسافرت به استان خوزستان اعمال شده‌اند.

روز گذشته رحمانی فضلی وزیر کشور با اعلام شرایط ویژه در استان خوزستان، از همه استان‌های کشور خواست کمک‌های خود را برای مهار هر چه سریع‌تر ویروس کرونا به این استان سرازیر کنند.

سعید نمکی وزیر بهداشت نیز با بیان اینکه باز هم برخی بی توجهی‌ها و نارفیقی‌ها ما را به سمت مرگ‌های سه رقمی برد گفت: «ما وقتی از یک پیک رد می‌شویم، تمام عضلات جسم و روح‌مان دچار فرسودگی است، به خصوص همکاران‌مان در استان‌ها و باور کنید که در این روزها بر همکاران سختکوشم در استان خوزستان چه می‌گذرد و چه شبانه روزهای سخت و غیرقابل تصور و تحملی را سپری می‌کنند. بعد هم نگرانی از خیز این موج در استان‌های دیگر با یک ویروس سرکشِ جدید. دعا کنید که بتوانیم بر این بلای خانمان سوز فائق آییم.»

به نظر می‌رسد با شرایط بسیار شکننده این روزهای کشور اعمال محدودیت‌های سخت‌گیرانه در استان خوزستان می‌تواند از سرایت بیماری به دیگر استان‌ها جلوگیری کند.

باید توجه داشت سفرهای نوروزی و همچنین دید و بازدیدهای خانوادگی به طور حتم بر تعداد مبتلایان به کرونا به ویژه نوع جهش یافته آن می‌افزاید، در نتیجه پرهیز از مسافرت و برگزاری دورهمی اقدام مناسبی در راستای قطع زنجیره انتقال این ویروس منحوس و پیشگیری از طوفان کرونا در هفته‌ها و ماه‌های آینده است.

انتهای پیام

  • نویسنده : امیرحسین غلامی