رئیس‌جمهور گفت: دولت قبلی آمریکا تمام تلاش خود را به کار برد تا با اراده ننگینش ملت ایران را وادار به تسلیم کند، اما ملت ما پیروز شد. ملت ما کاری کردند، حاکمان جدیدی که در آمریکا بر سر کار آمدند، بگویند آن جنگ منجر به شکست شد.

ویناپرس – رئیس‌جمهور گفت: دولت قبلی آمریکا تمام تلاش خود را به کار برد تا با اراده ننگینش ملت ایران را وادار به تسلیم کند، اما ملت ما پیروز شد. ملت ما کاری کردند، حاکمان جدیدی که در آمریکا بر سر کار آمدند، بگویند آن جنگ منجر به شکست شد.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس، حجت‌الاسلام روحانی رئیس‌جمهوری در آیین گرامیداشت روز شهید و بهره‌برداری از طرح‌های ملی بنیاد شهید ضمن اشاره به سالروز مبعث پیامبر اکرم (ص) اظهار داشت: همه چیز بر مبنای انتخاب جامعه و امت اسلامی است. بنابراین امروز هم ما باید مشعل اسلام را بر دوش بگیریم.

وی افزود: امروز ما مسلمانان و ایرانیان با اخلاق و رفتار خود و درست حرکت کردن، باید جاذبه دعوت داشته باشیم. ایثارگران در هشت سال دفاع مقدس برای همه جهانیان الگو شدند. هرکس به تاریخ ایران نگاه می‌کند، قله ایثار از هر قله دیگری بلندتری است. ایثارگران در آن روزهای بسیار سخت و تنهایی که ایران مظلوم و تنها در کنار راهبری عظیم همچون امام بزرگوار در برابر متجاوزان با جنگ‌افزاران متعدد بود. فرزندان، جوانان، بسیجیان، ارتشی‌ها، سپاهیان و جهادی‌ها به میدان جهاد شتافتند.

روحانی خاطرنشان کرد: امروز ملت ایران حماسه جدیدی آفریده است. در سه سال اخیر و در جنگ اقتصادی دشمن، ملت ما با ایستادگی و مقاومت، حماسه افتخارآفرین جدیدی آفریدند. ظالم‌ترین و خبیث‌ترین حکومت، دولت قبلی آمریکا بود که تمام تلاش خود را به کار برد تا با اراده ننگین خود ملت ایران را واردار به تسلیم کند، اما ملت ما پیروز شد. ملت ما کاری کردند، حاکمان جدیدی که در آمریکا بر سر کار آمدند، بگویند آن جنگ منجر به شکست شد.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: البته مردم رنج فراوانی کشیدند و روزهای سختی را داشتند، اما به لحاظ اخلاقی و سیاسی پیروزی‌های بزرگی به دست آوردند. آن‌ها می‌خواستند کاری بکنند که نظام فرو بریزدآ اما امروز نظام استحکام بیشتری نسبت به قبل دارد.

روحانی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امسال روز بعثت نبی اکرم (ص) همزمان در کنار روز بزرگداشت شهداست. روز شهدا همان روزی است که امام در سال ۵۸ فرمان تاسیس بنیاد شهید را دادند. بنیاد در این مدت خدمات زیادی انجام داده است، اما خانواده‌های شهدا به قدری بلندمرتبه هستند که هرچقدر خدمات دولت زیاد باشد، اندک است.

وی بیان کرد: در یک سال و نیم اول دولت، بیش از ۵ هزار میلیارد تومان مطالبات معوقه سال‌های پیش به خانواده‌های شهدا پرداخت شد. در مجموع تا به امروز ۱۳ هزار میلیارد تومان معوقات پرداخت کردیم که بیش از ۷ هزار میلیارد در سال ۹۹ پرداخت شد. همچنین چند روز پیش دستور دادم که ۱۲ هزار جوان از خانواده‌های شهدا و ایثارگران در دولت استخدام شوند که البته با پیگیری رئیس بنیاد شهید به ۱۶ هزار نفر افزایش یافت.

روحانی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص تزریق واکسن کرونا گفت: واکسن‌ها روز به روز به دست ما می‌رسد. در داخل نیز واکسن‌هایی تولید می‌شود. حتماً در سال آینده سه نوع واکسن برکت، رازی و پاستور خواهیم داشت. تا زمانی که واکسیناسیون عمومی آغاز بشود، چند ماه دیگر پیش روی ما است.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه