وزیر کشور: ستاد مقابله با کرونا مصوبه‌ای دارد و مقررشده است که سفر به شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع باشد ولی بقیه شهرستان‌ها سفر آزاد است.

ویناپرس – وزیر کشور: ستاد مقابله با کرونا مصوبه‌ای دارد و مقررشده است که سفر به شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع باشد ولی بقیه شهرستان‌ها سفر آزاد است.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس، عبدالرضا رحمانی فضلی شامگاه پنج‌شنبه پس از دیدار با آیت‌الله حسینی بوشهری در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: ستاد مقابله با کرونا مصوبه‌ای دارد و مقررشده است  که سفر به شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع باشد ولی بقیه شهرستان‌ها سفر آزاد است.

وی افزود: پروتکل‌ها را شدید کرده‌ایم و چادر زدن در بوستان‌ها و کنار خیابان‌ها و همچنین استفاده از مدارس در عید نوروز ممنوع است.

وزیر کشور بیان کرد: رویکرد ما استفاده از برخوردهای قانونی و جرمی با مردم نیست اما اگر مجبور شویم با معدود قانون‌شکنان برخورد قانونی خواهیم کرد.

رحمانی فضلی بابیان اینکه مردم یک سال به خاطر کرونا در سختی قرار دارند،عنوان کرد: مردم در سفرهای نوروزی هتل و رستوران‌هایی که می‌روند با هماهنگی وزارت گردشگری باشد و به‌گونه‌ای تدارک ببینند که ازنظر بهداشتی مطمئن باشد.

وی خاطرنشان کرد: محور صحت و سلامت برای مردم خود آن‌ها هستند و آنچه وظیفه دولت و دستگاه‌های اجرایی است خدمات، پزشک و دارو و درمان را  مهیا کند و تذکرات داده شود و رعایت موارد بهداشتی مورد تأکید باشد.

پیش از این سعید نمکی، وزیر بهداشت از مردم خواسته بود برای پیشگیری از طوفان کرونا و طغیان موج چهارم این بیماری از رفتن به سفرهای غیرضروری در نوروز ۱۴۰۰ خودداری کنند.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه