مدیر بازارچه‌های مرزی سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای سال ۱۴۰۰ فعالیت کوله‌بری برای مرزنشینان شهرستان دشتیاری در جنوب استان برای صادرات کالا از سر گرفته می‌شود.

ویناپرس ـ مدیر بازارچه‌های مرزی سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای سال ۱۴۰۰ فعالیت کوله‌بری برای مرزنشینان شهرستان دشتیاری در جنوب استان برای صادرات کالا از سر گرفته می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس، مبین‌علی میر اظهار داشت: اقدامات خوبی درباره معیشت مرزنشینان شهرستان دشتیاری در حال انجام است و با طرف مقابل پاکستانی هم توافقات اولیه صورت گرفته است و بعد از امضای توافقنامه بین وزرای بازرگانی دو کشور از ابتدای سال آینده فعالیت کوله‌بران در بازارچه مرزی ریمدان طبق توافقات دو طرف به‌صورت رسمی آغاز می‌شود.

مدیر بازارچه‌های مرزی استان سیستان و بلوچستان افزود: پیش‌بینی می‌شود از فروردین‌ماه این کار عملیاتی شود و مردم مرزنشین دشتیاری هم مثل سایر مرزهای سیستان و بلوچستان از ظرفیت‌های در زمینه اشتغال به‌خوبی استفاده داشته باشند.

وی تصریح کرد: خوشبختانه در زمان حاضر حجم زیادی از جابه‌جایی بار در بازارچه مرزی ریمدان در حال انجام است و پیش‌‌بینی می‌شود این ظرفیت سال آینده به دو برابر برسد و همه اقلام به‌جز اقلامی که دولت برای آن یارانه در نظر گرفته است و منع صادرات دارد، بقیه کالاها در «ریمدان» امکان صدور دارد.

میر ادامه داد: در زمان حاضر افرادی که دارای کارت پیله‌وری مرزی هستند می‌توانند انواع میوه‌های گرمسیری از جمله نارنگی، موز، آناناس و گواوا را واردات داشته باشند و هیچ‌گونه مانعی در بازارچه مرزی ریمدان درباره صادرات و واردات کالا نداریم.

مدیر بازارچه‌های مرزی سیستان و بلوچستان با اشاره به راه‌اندازی بازارچه پسابندر، خاطرنشان کرد: آمادگی لازم برای صادرات و واردات از اولین بازارچه مرزی دریای کشور در شهرستان دشتیاری سیستان و بلوچستان نیز در حال انجام است و تمامی زیرساخت‌ها آماده شده است و به‌زودی اولین محموله از بازارچه مرزی دریای پسابندر صادر می‌شود که با این کار مرزنشینان می‌توانند از این بازارچه به‌صورت رسمی صادرات داشته باشند.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه