چرخ روزگار به دست گرداننده هستی چرخید و چرخید، نفس‌های سال 99 به شماره افتاد و پرونده‌اش با اشک‌ها و لبخندها بسته شد. به گمانم سال 1399 سالی به شباهت سال‌های قبل نبود. ویروس منحوس کرونا در سالی که گذشت بی‌رحمانه در ایران تاخت و عزیزان و بزرگان زیادی را از بین ما برد و سبب زیان‌های اقتصادی و اجتماعی فراوانی شد که آثار آن نه تنها در ایران که در تمام عالم چشم‌گیر و تاثیرگذار است.

ویناپرس – چرخ روزگار به دست گرداننده هستی چرخید و چرخید، نفس‌های سال ۹۹ به شماره افتاد و پرونده‌اش با اشک‌ها و لبخندها بسته شد. به گمانم سال ۱۳۹۹ سالی به شباهت سال‌های قبل نبود. ویروس منحوس کرونا در سالی که گذشت بی‌رحمانه در ایران تاخت و عزیزان و بزرگان زیادی را از بین ما برد و سبب زیان‌های اقتصادی و اجتماعی فراوانی شد که آثار آن نه تنها در ایران که در تمام عالم چشم‌گیر و تاثیرگذار است.

اقتصاد ایران نیز در سال گذشته فراز و نشیب‌های بسیاری داشت. بر کسی پوشیده نیست تحریم‌های خارجی در این سال عرصه پیشرفت، توسعه و رفاه عمومی را بر مردم ایران تنگ کرد و حق مسلم کشور برای دستیابی به حیاتی‌ترین ملزومات از جمله دارو، تجهیزات پزشکی، کالاهای اساسی و مواد اولیه و ماشین آلات صنعتی را گرفت. همین باعث شد سربازان میهن در خط مقدم درمان و تولید کشور با توکل به ایزد منان و تلاش و پشتکار فراوان از دیوارهای تحریم پلی به سوی پیشرفت و آبادانی بسازند و راهی هموارتر از قبل را پیش روی ایران عزیزمان قرار دهند.

متاسفانه خود تحریمی‌ها بیش از تحریم‌های خارجی تاثیرگذار بود و از سویی تاخت بی‌رحمانه دلالان و تروریست‌های اقتصادی در سایه بی‌توجهی برخی مسئولان موجب شد هزینه‌های زندگی ایرانیان سرسام‌آور و سفرۀ معاش مردم بیش از همیشه کوچک‌تر شود. نابسامانی بازار سکه و ارز، زلزله بورسی، سونامی قیمت‌های نجومی بازار خودرو و مسکن و در همین اواخر نایاب شدن معمولی‌ترین کالاهای اساسی و تشکیل صف‌های غم‌انگیز در مقابل فروشگاه‌ها زخم‌های عمیقی بر معیشت مردم وارد ساخت که جبران آن برای سالیان متمادی بسیار دشوار است و چه بسا با تعدیل تحریم‌های بین المللی نیز از عمق آن کاسته نشود.

هر چه بود و هر چه هست، سال کذایی ۱۳۹۹ با همه تلخی‌ها و شیرینی‌های اندکش گذشت و بهاری نو در قرنی که به چشم بر هم زدنی فراخواهد رسید آغاز شده است. امیدواریم در سال پیش‌رو همه ایرانیان با اتفاقات خوشایندی روبه رو شوند و مسئولان نیز با احترام و قدرشناسی مضاعف نسبت به مردم و دوری جستن از وعده‌های دست نیافتنی آب رفته را به جوی بازگردانند تا بار دیگر شکوفه‌های اعتماد جوانه بزند.

پس در این لحظات به شادی می‌نشینیم و دلهایمان را خانه تکانی می‌کنیم از زنگارها برای آمدن بهار و نو شدن، سبک بال شدن و رخصتی برای نفس کشیدن در هوای تازه.

از طرف همکارانم در پایگاه خبری ویناپرس، فرارسیدن نوروز باستانی سال ۱۴۰۰ هجری خورشیدی را به همه ایرانیان تبریک و شادباش می‌گویم. با آرزوی سالی همراه با تندرستی، شادکامی و بهروزی.

مینا صفدری

صاحب امتیاز و مدیرمسئول پایگاه خبری ویناپرس

انتهای پیام