پکن واکسیناسیون کووید ۱۹ را برای اتباع خارجی در این شهر آغاز کرده است.

ویناپرس – پکن واکسیناسیون کووید ۱۹ را برای اتباع خارجی در این شهر آغاز کرده است.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس، بر اساس بیانیه منتشر شده از سوی دفتر امور اتباع خارجی، با مشارکت داوطلبانه و رضایت آگاهانه، اتباع خارجی ۱۸ ساله یا بالاتر واجد شرایط واکسیناسیون می‌توانند از طریق کارفرمایان خود یا دفاتر محلی محل سکونت برای دریافت واکسن نوبت بگیرند.

در این برنامه از واکسن‌های غیرفعال SARS-COV2 در دو دز استفاده خواهد شد. این واکسن‌ها برای اتباع خارجی تحت طرح بیمه اجتماعی پکن رایگان است. دیگران با نرخ فعلی ۹۳.۵ یوان (۱۴.۲۹ دلار) در هر دز باید هزینه واکسیناسیون را پرداخت کنند.

برنامه «Health Kit» به ساکنان خارجی واکسینه شده این امکان را می‌دهد تا پس از تکمیل دو دز گواهی واکسیناسیون را دریافت کنند.

نه تنها پکن، شهرهای دیگر از جمله شانگهای و ووهان نیز واکسیناسیون اتباع خارجی را به زودی آغاز می‌کنند؛ مقامات شهرداری شانگهای روز سه شنبه هفته گذشته اعلام کردند که ساکنان خارجی می‌تواند واکسن کووید ۱۹ را از ۲۹ مارس دریافت کنند.

ساکنان خارجی می‌توانند نوبت واکسیناسیون را از طریق سرویس برنامه «Health Cloud» رزرو کرده و با نشان دادن شناسه اقامت معتبر یا گذرنامه خود، دز واکسن را در مکان‌های تعیین شده دریافت کنند.

وزارت خارجه چین همچنین به خبرنگاران رسانه‌های خارجی امکان واکسیناسیون با واکسن چینی را فراهم می‌کند.

انتهای پیام