رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با اشاره به روند مطلوب تولید واکسن ایرانی کرونا، گفت: اواخر خرداد امسال واکسن کرونا در اختیار وزارت بهداشت قرار می گیرد.

ویناپرس – رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با اشاره به روند مطلوب تولید واکسن ایرانی کرونا، گفت: اواخر خرداد امسال واکسن کرونا در اختیار وزارت بهداشت قرار می گیرد.

به گزارش پایگاه خبری  ویناپرس محمد مخبر در حاشیه مراسم آغاز عملیات اجرایی ساخت ۱۳۰ هزار واحد مسکن در پاسخ به پرسش تسنیم مبنی بر اینکه چه زمانی واکسن ایرانی کرونا برای واکسیناسیون در اختیار وزارت بهداشت قرار می گیرد، اظهار کرد: با توجه به روند موجود، پیش بینی می‌کنیم با تولید انبوه، اواخر خرداد امسال واکسن ایرانی کرونا را به وزارت بهداشت تحویل دهیم.

وی یادآور شد: فاز یک آزمایش واکسن به اتمام رسیده و فاز دو نیز به پیشرفت حدود ۵۹ درصدی رسیده است. امیدواریم دوستان اجازه بدهند به سرعت فاز ۳ را آغاز کنیم که فکر میکنم در ماه جاری این مجوز را به ستاد اجرایی بدهند.

وی تصریح کرد: فاز یک تولید انبوه واکسن ایرانی کرونا با ظرفیت ماهانه ۳ میلیون دوز به پایان رسیده است. به محض صدور مجوز فاز ۳، تولید انبوه فاز دوم آغاز خواهد شد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام گفت: در فاز دوم ظرفیت تولید ماهانه ۱۲ میلیون دوز است که مرحله نصب تجهیزات قرار دارد که تا اوایل تیرماه امسال این فاز به نتیجه خواهد رسید.

انتهای پیام