پیرو مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا تمام تالارهای مطالعه کتابخانه ملی از فردا (دوشنبه، ۳۰ فروردین) تعطیل خواهد بود.

ویناپرس – پیرو مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا تمام تالارهای مطالعه کتابخانه ملی از فردا (دوشنبه، ۳۰ فروردین) تعطیل خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، خدمات الکترونیکی کتابخانه ملی از جمله کتابخانه دیجیتال، مرجع مجازی و ارائه محتوای دیجیتال مورد درخواست کاربران، مانند گذشته برقرار خواهد بود.

کتابخانه ملی ایران در موج اول کرونا از نهم اسفند ۱۳۹۸ تا ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ تعطیل شده بود و بخش هایی از این مجموعه ۲۷ خرداد بازگشایی شدند که در کمتر از یک ماه دوباره با محدودیت های کرونایی رو به رو شدند.

این نهاد همچنین چهارشنبه ۲۵ تیر تا جمعه ۳ مرداد به مدت ۱۰ روز تعطیل شد. همچنین بار دیگر (سه‌شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۹) برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تا اعلام تغییر وضعیت، توسط ستاد کرونا تعطیل شد.

غیر از این دو تعطیلی نسبتا طولانی، کتابخانه ملی در موج سوم افزایش کرونا پاییز سال گذشته نیز براساس ابلاغیه دستورالعمل اجرایی سازمان اداری و استخدامی کشور به دستگاه های دولتی، مبنی بر توقف خدمات و با در نظر گرفتن الزام سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران بر رعایت مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا، تالارهای کتابخانه از اول آذر به مدت دو هفته تعطیل بود.

ستاد ملی مقابله با کرونا با توجه به تشدید شیوع این بیماری، از روز شنبه گذشته (۲۱ فروردین) از تعطیلی همه مشاغل غیر از مشاغل گروه یک در شهرهای قرمز به مدت ۱۰ روز خبر داده بود که این امر تا پایان هفته جاری (۳ اردیبهشت) تمدید شد.

انتهای پیام