قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: برنامه‌ای برای راهپیمایی خودرویی در روز قدس نداریم و برنامه‌های ما بر فعالیت‌های دیگر به جز راهپیمایی متمرکز شده است.

ویناپرس – قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: برنامه‌ای برای راهپیمایی خودرویی در روز قدس نداریم و برنامه‌های ما بر فعالیت‌های دیگر به جز راهپیمایی متمرکز شده است.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس، نصرت‌الله لطفی، قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور، امروز (سه‌شنبه) در نشست هم‌اندیشی راهپیمایی یوم الله روز قدس، با بیان اینکه روز جهانی قدس میراث گران‌بهای امام خمینی (ره) بود که برگرفته از دین اسلام و انقلاب اسلامی است، گفت: روز قدس محور وحدت آزادی خواهان جهان در دفاع از مردم مظلوم فلسطین است.

وی با بیان اینکه در این چهل سال، بزرگداشت روز قدس همواره مورد تاکید بزرگان نظام قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: البته سال گذشته و امسال این مراسم تحت تاثیر بیماری کرونا بوده است اما این مراسم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و جهانیان و مردم فلسطین از ایران به عنوان پرچمدار حمایت از قدس انتظار خاصی دارند.

قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اظهار داشت: حضور ایران در منطقه علاوه بر دفاع از مظلومان، پشتوانه‌ای برای دفاع از امنیت ملی کشور است، رژیم صهیونیستی در ترور شهید سردار سلیمانی و فخری زاده و دو نوبت اقدام خرابکارانه در نطنز داشته و این اقدامات نشان داد که در کنار حمایت از مردم مظلوم فلسطین، باید با این رژیم جعلی مقابله کرد.

لطفی با اشاره به عادی سازی روابط چند کشور عربی با رژیم صهیونیستی و کمرنگ شدن حمایت از قدس، تاکید کرد: ان‌شاءالله نابودی رژیم صهیونیستی و تشکیل حکومتی در فلسطین با حضور همه فلسطینیان و برگزاری همه پرسی محقق خواهد شد.

وی اضافه کرد: ما هم باید رسالت دینی و انقلابی خود در بزرگداشت یوم الله روز قدس را انجام دهیم و هم به سلامت مردم توجه کنیم زیرا این روزها بیش از ۴۰۰ نفر در کشور به دلیل ابتلا به کرونا فوت می‌کنند.

قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با بیان اینکه ستاد ملی مقابله با کرونا علی‌رغم سنوات قبل، همراهی خوبی با ما انجام داد تصریح کرد: قرار بود برای یوم الله روز قدس، با توجه به تجربه موفق ۲۲ بهمن ۹۹، راهپیمایی خودرویی داشته باشیم، اما با توجه به شدت گرفتن بیماری کرونا در هفته‌های اخیر، عمده برنامه‌های روز قدس متمرکز بر کار غیر میدانی است.

لطفی افزود: طرح راهپیمایی خودرویی برای اولین بار سال قبل برای روز قدس مطرح شده بود اما این تصمیم عملی نشد. امسال هم دنبال برگزاری راهپیمایی خودرویی بودیم و با وزارت کشور و بهداشت نیز جلسات مختلفی داشتیم.

وی اضافه کرد: وزارت بهداشت با برگزاری راهپیمایی خودرویی مخالف نبود، اما با آغاز موج جدید بیماری کرونا در این هفته‌ها و دغدغه عادی انگاری که در شرایط فعلی وجود دارد، تصمیم بر این شد که فعلاً برنامه‌ای برای راهپیمایی خودرویی نداشته باشیم و برنامه‌های ما بر فعالیت‌های دیگر به جز راهپیمایی متمرکز شده و سایر برنامه‌های روز قدس، غیر از راهپیمایی به قوت خود باقی خواهد بود.

قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: اگرچه موضوع فلسطین و استکبارستیزی موضوعی حیاتی است، اما موج اخیر کرونا که پیش‌بینی می‌شود تشدید هم بشود، موجب این تصمیم شد و در این شرایط به جریان سازی در فضای مجازی برای زنده نگه داشتن روز قدس و استفاده از ظرفیت فضای مجازی، دستگاه‌ها، نهادها، شهرداری‌ها و صداوسیما بیش از پیش نیازمندیم.

انتهای پیام

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر