سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا از تدوین دستورالعمل ویژه‌ای برای مرحله تبلیغات و روز انتخابات خبر داد و گفت: مرحله اول در زمان ثبت نام داوطلبان اجرا و تشکر می‌کنیم که خوب رعایت شد.

ویناپرس – سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا از تدوین دستورالعمل ویژه‌ای برای مرحله تبلیغات و روز انتخابات خبر داد و گفت: مرحله اول در زمان ثبت نام داوطلبان اجرا و تشکر می‌کنیم که خوب رعایت شد.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس، علیرضا رییسی اظهار داشت: باید فرآیند انتخابات را نگاه کنیم؛ بحث ثبت‌نام، تبلیغات و روز انتخابات. این سه قسمت در پروتکل‌های ما پیش‌بینی شده است. در زمینه ثبت‌نام تمهیداتی اندیشیده و اجرا شد و تشکر می‌کنیم که خوب رعایت شد. البته مواردی از تجمع را شاهد بودیم اما در مجموع در مرحله ثبت‌نام فشار کمتری بود.

وی با اشاره به برنامه کاندیداها درباره حوزه سلامت و مدیریت کرونا گفت: باید توجه کرد که شاید بسیاری از کاندیداها برنامه‌هایی در زمینه حوزه سلامت داشته باشند و درباره مدیریت کرونا هم بحث شود، اما باید بدانیم که یکی از مهمترین مسائل مدیریت کرونا رعایت پروتکل‌ها است و کاندیدها از هم اکنون باید دقت داشته باشند که طبق پروتکل کرونا تجمع نباید باشد، فاصله‌گذاری رعایت شود، تهویه مناسب باشد، فضای سربسته نباشد و فضای باز باشد، از فضای مجازی و صدا و سیما استفاده کنند و استفاده از ماسک را جدی بگیرند. من فکر می‌کنم برای یک کاندیدا بیشترین چیزی که تاثیر گذار است، افرادی که دورش جمع می‌شوند، نیست، بلکه برنامه‌هایی است که از سوی او اعلام می‌شود.

وی افزود: پروتکل برای روز انتخابات هم آماده است و تمهیداتی اندیشیده شده مانند اینکه که حداکثر حوزه‌های انتخابیه را داشته باشیم و حوزه‌های انتخابیه نزدیک افراد باشد، فضای باز باشد و اگر قرار است تجمعی صورت بگیرد، در فضای باز باشد. پیش‌بینی شده که انگشت زدن هم نیاز نباشد، اما بحث تبلیغات بسیار مهم است. ستادهای انتخاباتی باید توجه کرده و کنترل کنند. این می‌تواند نشان دهد که کاندیداها مسئولیت اجتماعی و احترام به قوانین را از همین ابتدا به نمایش بگذارند.

انتهای پیام