مسوول روابط عمومی منطقه یکم نیروی دریایی ارتش گفت: آتش‌سوزی ناو خارک از موتور خانه آغاز شده بود که نیروها با یدکش و بالگرد از محل حادثه به ساحل منتقل شدند.

ویناپرس – مسوول روابط عمومی منطقه یکم نیروی دریایی ارتش گفت: آتش‌سوزی ناو خارک از موتور خانه آغاز شده بود که نیروها با یدکش و بالگرد از محل حادثه به ساحل منتقل شدند.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس، حجت‌الاسلام بهزاد جهانیان اظهار داشت: نیروهای اعزامی برای اطفاء آتش‌سوزی ناو خارک ۲۰ ساعت بدون وقفه تلاش کردند اما شدت حریق به حدی بود که نیمی از بدنه ناو ذوب شد و به دریا ریخت.

وی ادامه داد: ناو خارک که از ساعت ۱۱ روز گذشته دچار این حریق شده بود در حدود ساعت هشت و ۳۰ دقیقه امروز در اعماق دریا غرق شد و تلاش ها برای نجات آن نافرجام باقی ماند.

وی اضافه کرد: ۲۰ نفر در این آتش‌سوزی ۲۰ ساعته دچار آسیب‌های سطحی شدند که به ساحل منتقل شدند و از بین آنان کسانی که جرائت بیشتری داشتند به بیمارستان نیروی دریایی در بندرعباس منتقل و مداوا شدند.

مسوول روابط عمومی منطقه یکم نداجا ابراز داشت: ناو خارک در زمان وقوع حادثه ۴۰۰ نفر پرسنل شامل نیروهای آموزشی و خدمه داشت که همه آنان نجات یافته اند و این حریق تلفات جانی نداشته است.

وی افزود: ناو لجستیکی ۳۰ هزار تنی خارک بعد از ناو بندر مکران بزرگترین ناو لجستیکی منطقه بود و نیروهایی که بر روی آن حضور داشتند در منطقه دوم نیروی دریایی در جاسک حضور دارند.

ناو خارک با سامانه بخار آب حرکت می کرد و برق آن از طریق ژنراتورهای با توان ۵۰۰ کیلو وات تامین می‌شد.

هم اکنون فرمانده نیروی دریایی ارتش به همراه فرماندهان ارشد این نیرو برای بررسی علت حادثه در منطقه دوم نیروی دریایی جاسک بسر می برند.

انتهای پیام

  • منبع خبر : خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران