سخنگوی ستاد مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی استان البرز اعلام کرد که اکنون روند ابتلا به کووید ۱۹ در این استان ثابت مانده و بیم اوج گیری دوباره کرونا در البرز وجود دارد.

ویناپرس – سخنگوی ستاد مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی استان البرز اعلام کرد که اکنون روند ابتلا به کووید ۱۹ در این استان ثابت مانده و بیم اوج گیری دوباره کرونا در البرز وجود دارد.

 به گزارش پایگاه خبری ویناپرس، دکتر مهرداد بابایی گفت :  هرچند طی چند روز گذشته روند کاهشی ابتلا و مرگ و میرها ناشی از کووید۱۹ در استان شاهد بودیم اما اکنون این روند ثابت مانده و بیم آن می رود که براثر بی احتیاطی ها موج پنجم کرونا پیش پای استان باز شود.

وی ادامه داد : اکنون از مجموع هفت شهرستان تابعه استان البرز ، طالقان و اشتهارد در وضعیت زرد و کرج ، ساوجبلاغ ، چهارباغ ، نظرآباد و فردیس در حالت نارنجی کرونایی قرار دارند.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی استان البرز بیان داشت: در این برهه زمانی باید بسیار هوشیارانه عمل کنیم تا دچار پیک  دوباره  بیماری کووید۱۹ در استان البرز نشویم.

بابایی از مردم خواست رعایت فاصله اجتماعی ، استفاده از ماسک و مواد ضدعفونی را فراموش نکنند.

وی افزود:  اکنون  ۵۵۱ بیمار کووید ۱۹ در بیمارستان های استان البرز بستری هستند و شمار بستری های روزانه بالای ۵۰ نفر ثابت مانده است.

 ۴۶ هزار و ۴۶۰ بیمار کووید۱۹ از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در البرز بستری شده اند که ۴۱ هزار و ۷۰۶ بیمار آنان بهبود یافته اند.

 شمار جانباختگان کووید ۱۹ در البرز تاکنون به چهار هزار و ۱۹۷ نفر رسیده است.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه / ساناز توکلی
  • منبع خبر : خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران