سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، از تشکیل جلسه اضطراری برای اجرا و رعایت شیوه نامه های بهداشتی با حضور وزیر کشور خبر داد.

ویناپرس – سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، از تشکیل جلسه اضطراری برای اجرا و رعایت شیوه نامه های بهداشتی با حضور وزیر کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس، علیرضا رئیسی گفت: با دستور رئیس جمهور و درخواست وزیر بهداشت صبح یکشنبه جلسه اضطراری برای اجرا و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی با حضور وزیر کشور برگزار می‌شود.

وی با اشاره به افزایش تعداد شهرهای قرمز کرونایی، افزود: ۱۶۹ شهر در وضعیت قرمز، ۱۶۶ شهر نارنجی و ۱۱۴ شهر در وضعیت قرار دارند که این موضوع نشان دهنده پیشرفت سریع ویروس دلتا در کشور است.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: میزان بستری روزانه بیماران مبتلا به کرونا در کشور در حال حاضر از مرز ۱۷۰۰ تا ۱۸۰۰ نفر در حال عبور است، و وقتی میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی ۴۸ درصد است باید در انتظار درگیری بیشتر شهرها با ویروس جهش یافته کرونا باشیم.

وی با انتقاد و نگرانی از رعایت نشدن شیوه نامه‌های بهداشتی در کشور، افزود: با توجه به گردش و قدرت سرایت بالای ویروس دلتا، عدم رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در جامعه موجب افزایش تعداد بیماران می‌شود.

رئیسی با عنوان این مطلب که طرح شهید سلیمانی در گام پنجم بر واکسیناسیون متمرکز است، گفت: صفر تا صد برخی از مراکز واکسیناسیون و حوزه‌های بیماریابی به کمک نیروهای بسیج و مسلح خدمات رسانی می‌شود.

وی با اعلام اینکه تا چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ همه افراد بالای ۶۰ سال واکسینه می‌شوند، افزود: تمام ۷۵ مرکز تزریق واکسن در تهران و ۸۰۰ مرکز در سطح کشور بدون مشکل کار واکسیناسیون هموطنان را انجام داده‌اند.

انتهای پیام