فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به افزایش حجم ترددها در نوروز ۱۴۰۱ گفت: حجم ترددها امسال ۴۴ درصد افزایش یافته و به ۴۴ میلیون تردد رسیده است.

ویناپرس – فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به افزایش حجم ترددها در نوروز ۱۴۰۱ گفت: حجم ترددها امسال ۴۴ درصد افزایش یافته و به ۴۴ میلیون تردد رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس، سردار حسین اشتری با اشار به وضعیت ترددها اظهار کرد: تمام مسیرها باز است و مسیری که مسدود باشد نداریم. به علت شرایط جوی و آب و هوا سفر به جنوب کشور بیشتر شده است و خواسته ما از رانندگان رعایت نکات ایمنی و توجه بیشتر به سرعت مطمئنه است.

وی افزود: به علت موج برگشت مسافران جاده چالوس در مسیر شمال به جنوب امروز یکطرفه خواهد شد. همچنین موج دوم سفرها نیز درحال آغاز است. در چند روز گذشته  ۴۴ میلیون تردد ثبت شده که این عدد افزایش  بیش از ۴۰  درصدی نسبت به سال گذشته را نشان می‌دهد.

رییس پلیس کشور اضافه کرد: به دلیل رعایت قوانین و نکات ایمنی وضعیت در مقایسه با سال قبل نسبتا بهتر است اما همچنان نگران تصادفات و حوادث هستیم و رانندگان باید توجه لازم را داشته باشند.

وی با اشاره به افزایش تعداد سفرها به جنوب کشور گفت: تردد در تمام مسیرها به صورت معمول انجام می‌شود و هیچ جاده‌ای مسدود نیست. توصیه ما به مردم این است که اگر برای سفر به جنوب کشور تمایل دارند، این کار را انجام دهند چرا که سفر به مناطق شمالی کشور به علت نوسانات جوی، بارش باران و برف و برودت هوا مشکل ساز است. مناطق جنوبی بهترهستند و راحتتر می‌توان به آن‌ها سفر کرد. 

وی افزود: در حالی که سفرها به سمت جنوب افزایش داشته، ۳۰ درصد واژگونی خودروها نیز بیشتر از قبل شده است. علت این موضوع خستگی و خواب آلودگی در جاده‌های دراز و رانندگی بدون وقفه است. توصیه ما استراحت به مقدار هر دوساعت یک ربع است. 

اشتری با بیان اینکه آمار تصادفات نگران کننده است ادامه داد: البته آمار تصادفات نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد کاهش یافته است. توصیه ما برای جلوگیری از تصادفات توجه به توصیه‌های پلیس و بستن کمربند حتی برای مسافران صندلی عقب است. علل اصلی تصادفات خستگی و خواب آلودگی توجه نکردن به جلو است.  همچنین میزان تصادفات در ۲۰ کیلومتری شهرها ۶۰ درصد بیشتر بوده است.

وی این را هم گفت که از ابتدای طرح نوروزی ۲۵ هزار گشت انتظامی در جاده‌ها مستقر شده اند.

انتهای پیام