مدیرکل دفتر آموزش‌های کوتاه مدت دانشگاه جامع علمی و کاربردی گفت: مجوز اجرای ۴۵ عنوان دوره آموزش کوتاه مدت علمی کاربردی تقاضا محور در ۲۰ استان صادر شد.

ویناپرس – مدیرکل دفتر آموزش‌های کوتاه مدت دانشگاه جامع علمی و کاربردی گفت: مجوز اجرای ۴۵ عنوان دوره آموزش کوتاه مدت علمی کاربردی تقاضا محور در ۲۰ استان صادر شد.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس به نقل از دانشگاه جامع علمی کاربردی، سید خدیجه میرجمالی افزود: در شصت و ششمین جلسه کارگروه آموزش‌های عالی تکمیلی علمی کاربردی، مجوز اجرای دوره علمی کاربردی تک‌درس پوشش مقاوم در برابر آتش در ساختمان در استان خراسان جنوبی به همراه ۴۷ دوره کوتاه مدت دیگر تصویب شد.

مدیرکل دفتر آموزش‌های کوتاه مدت دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: از اهداف این دوره، جلوگیری از فروریزش زود هنگام ساختمان و بالا بردن مقاومت سازه در برابر حریق می‌باشد که فراگیران می‌توانند با استفاده از پوشش‌های مقاوم در برابر حرارت این امر را محقق سازند. همچنین شرط پذیرش در این دوره، داشتن مدرک کارشناسی در رشته‌های پیشگیری از حریق و حوادث، معماری و عمران و شهرسازی است.

وی تصریح کرد: از دیگر مجوزهای صادر شده در این جلسه، اجرای دوره آموزش الکترودهای جوش و برش در استان تهران است که یک جوشکار، متصدی جوشکاری یا مسئول انبار با چگونگی تشخیص نوع الکترودها و همچنین نگهداری و انبار آنها با راهکارهای جلوگیری از جذب رطوبت و خرابی الکترودها آشنا می‌شود.

میرجمالی افزود: مجوز اجرای دوره تفسیر عکس‌های هوایی ویژه کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان با شرط پذیرش داشتن مدرک کاردانی به بالا نیز صادر شد.

وی در ادامه گفت: در شصت و ششمین جلسه کارگروه آموزش‌های عالی تکمیلی علمی کاربردی علاوه بر دوره‌های فوق الذکر مجوز اجرای ۴۵ عنوان دوره آموزش کوتاه مدت علمی کاربردی تقاضا محور دیگر در گروه‌های آموزشی صنعت، مدیریت و خدمات اجتماعی، فرهنگ و هنر و کشاورزی برای ۳۱ واحد متقاضی در ۲۰ استان صادر شد که در بین متقاضیان اجرای این دوره‌ها علاوه بر مراکز آموزش علمی کاربردی تحت نظارت دانشگاه؛ متقاضیان غیرعلمی کاربردی نیز وجود دارند.

مدیرکل دفتر آموزش‌های کوتاه مدت دانشگاه جامع علمی کاربردی عنوان کرد: این دوره‌ها ظرفیت آموزش قریب به ۲۴۱۴ نفر مهارت‌جوی واجد شرایط را دارند.

گفتنی است علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر از مشخصات دوره‌های یاد شده و یا آشنایی با سایر دوره‌های مصوب با واحدهای استانی مربوطه تماس گرفته و یا از طریق سامانه ساتب به آدرس https://sateb.uast.ac.ir از آخرین وضعیت دوره‌های کوتاه مدت علمی کاربردی در زمان ثبت نام مطلع شوند.

انتهای پیام