رئیس شورای اسلامی شهر کرج گفت: اجازه ندادیم مترو میراثی نیمه تمام باقی بماند و در سخت ترین شرایط اقتصادی کشور این طرح را تا آستانه بهره برداری پیش بردیم.

وینا پرس – رئیس شورای اسلامی شهر کرج گفت: اجازه ندادیم مترو میراثی نیمه تمام باقی بماند و در سخت ترین شرایط اقتصادی کشور این طرح را تا آستانه بهره برداری پیش بردیم.

 به گزارش وینا پرس، اکبر سلیم نژاد در حاشیه بازدید محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای اسلامی شهر تهران از روند تکمیل پروژه قطار شهری کرج در جمع اصحاب رسانه، اظهار کرد: مترو در سال ۹۶ در شرایطی تحویل ما شد که پیمانکار و کارفرما بر سر مسائل مالی دچار اختلاف شده و کارگاه‌ها نیز تعطیل بودند، حقوق کارگران ماه‌ها پرداخت‌نشده بود و بحث تغییر پیمانکار نیز مطرح شد اما با پیگیری‌های استانی و ملی و برگزاری ده‌ها جلسه و بازدید و تذکر موفق شدیم تا مترو را به ثبات برسانیم.

وی افزود: در ابتدای دوره عده‌ای می‌گفتند که کرج نیازی به مترو ندارد و منابع مالی را باید به سایر حوزه‌ها سوق داد اما باور دوره کنونی شورای اسلامی شهر توسعه همه‌جانبه بود؛ اکنون در حوزه جنگل‌کاری و توسعه فضای سبز، تکمیل تقاطعات غیرهمسطح، تزریق اعتبار به بزرگراه شمالی، ساماندهی آب‌های سطحی، افتتاح سوله‌های ورزشی و مراکز فرهنگی و… شاهد اقدامات چشمگیری هستیم ضمن اینکه مترو نیز سوار بر ریل بهره‌برداری شده و به ایستگاه افتتاح نزدیک است.

رئیس شورای شهر کرج با تشکر از بازدید و حضور مهندس هاشمی رفسنجانی در کرج، وی را معمار متروی تهران و دارای دیدگاه و تجربیات ارزشمند در صنعت قطار شهری دانست و گفت: امیدواریم با حمایت دولت و بهره‌مندی از تجارب ارزشمند مدیریت شهری تهران و سایر کلان‌شهرها بتوانیم فاز نخست قطار شهری را تا پایان سال به بهره‌برداری برسانیم و قطعاً پس‌ازآن سرعت افتتاح ایستگاه‌ها و خطوط بعدی قابل‌توجه خواهد بود.

سلیم نژاد بابیان اینکه آلودگی هوا و ترافیک در شهر مرزهای بحران و هشدار را پشت سر گذاشته و متأسفانه اقدامات صورت گرفته بازدارندگی لازم را نداشته است، عنوان کرد: آغاز فعالیت مترو و انتقال بخشی از ترافیک به زیرزمین می‌تواند تنفسی تازه در معابر شهر ایجاد نماید و امید به استفاده کمتر از وسایط نقلیه شخصی را افزایش دهد، در این راستا هرچه هزینه شود نوعی سرمایه‌گذاری ارزشمند بوده و صیانت از محیط‌زیست قلمداد می‌شود.

وی با بیان اینکه اجازه ندادیم مترو میراثی نیمه تمام باقی بماند و در سخت ترین شرایط اقتصادی کشور این طرح را تا آستانه بهره برداری پیش بردیم، گفت: شورایی که عده ای قصد دارند آن را ناکارآمد و سیاسی جلوه دهند خدمات شایسته و کارهای بزرگی را به ثمر نشانده که باید آنها را برای مردم بازگو کرد.

  • نویسنده : ساناز توکلی