زمین لرزه ای به بزرگی 7.1 ریشتر و عمق 55 کیلومتری زمین شمال شرقی ژاپن را لرزاند و سبب قطع برق در استان‌های میاگی و فوکوشیما شد.

ویناپرس – زمین لرزه ای به بزرگی ۷٫۱ ریشتر و عمق ۵۵ کیلومتری زمین شمال شرقی ژاپن را لرزاند و سبب قطع برق در استان‌های میاگی و فوکوشیما شد.

به گزارش پایگاه خبری وینا پرس به نقل از شبکه خبری ان اچ کی، کمایا نوریکو، مسئول آژانس هواشناسی ژاپن گفت: خطر پس لرزه و رانش زمین خانه‌های مناطق نزدیک به کانون زلزله را به شدت تهدید می‌کند.

این شبکه خبری به نقل از مقامات محلی ژاپن اعلام کرد: به مردم توصیه شده است اقدامات لازم را انجام دهند و از ورود به مکان‌های خطرناک خودداری کنند. نیروهای امداد و ارتش برای رویارویی با زلزله‌های بعدی که احتمال می‌رود بیش از ۶ ریشتر قدرت داشته باشد در آماده باش قرار گرفته‌اند.

در میان مناطقی که تحت تاثیر این زمین لرزه قرار گرفتند نام شهر سوما در استان فوکوشیما واقع در ۴۰ کیلومتری نیروگاه هسته‌ای شماره یک فوکوشیما به چشم می خورد. در سال ۲۰۱۱ به دنبال زلزلهٔ ۹ ریشتری و سونامی در استان فوکوشیما ژاپن نیروگاه هسته‌ای شماره یک فوکوشیما متعلق به شرکت نیروی برق توکیو از کار افتاد و باعث نشت مواد رادیواکتیو شد.

بر اثر وقوع این زلزله در سال ۲۰۱۱، بیش از ۱۵ هزار نفر جان خود را از دست دادند.

انتهای پیام

  • نویسنده : محمد جواد نعمتی