با حضور وزیر راه و شهرسازی موتور آرتورز هلیکوپتر آلوئت 3 که توسط مهندسان شرکت هلیکوپتری ایران تعمیر اساسی شده بود روز یکشنبه رونمایی شد.

ویناپرس – با حضور وزیر راه و شهرسازی موتور آرتورز هلیکوپتر آلوئت ۳ که توسط مهندسان شرکت هلیکوپتری ایران تعمیر اساسی شده بود روز یکشنبه رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری وینا پرس به نقل از روابط عمومی استانداری البرز، محمد اسلامی در بازدید از سازمان هلیکوپتری ایران در شهرستان ساوجبلاغ استان البرز افزود: همزمان با ماه مبارک رجب نخستین پرواز بالگرد احیا شده انجام شد که از این پس ارائه خدمات این بالگردها به دستگاه‌های گوناگون از جمله اورژانس کشور در دستورکار قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه بالگردهای شرکتی که مورد بازدید قرار گرفته است سال‌ها زمین‌گیر شده بودند، تصریح کرد: با مجوزهای صادره از سوی سازمان هواپیمایی کشوری و تلاش مجموعه‌های دانش بنیان در حال حاضر این بالگردها احیا شده‌اند.

اسلامی با بیان اینکه مدیریت متعهدانه می‌تواند شرایط را به سمت بهبود اوضاع سوق  و بازدهی داخلی را در صنایع مختلف به وجود آورد خاطر نشان کرد: با توجه به اهمیتی که صنعت تولید بالگرد در میان صنایع دارد با توسعه آن ما می‌توانیم یکی از بازیگران مطرح جهانی در حوزه باشیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه عده‌ای از نخبگان در ابتدای دهه ۷۰ به مقام معظم رهبری نامه داده بودند که قطعات کافی برای تولید بالگرد داریم، افزود: در این نامه آمده بود که اگر بستر برای انجام کار فراهم شود می‌توانند در حوزه تولید بالگرد به خودکفایی برسند که متاسفانه موضوع با چالش‌هایی مواجه شد و به سرانجام مورد دلخواه نرسید.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه امروز ظرفیت و توانمندی‌ها بر مدار بهره برداری قرار گرفته است، اظهار کرد: در راستای خودکفایی در عرصه‌های مختلف تلاش خود را به کار گرفته ایم.

اسلامی با اشاره به اینکه در حال حاضر بالگردهای قدرتمند در داخل کشور تولید می‌شود، گفت: تولید بالگرد یکی از شاخص‌های مهم برنامه توسعه فناوری در کشور است که خوشبختانه کشور تا حد زیادی در این زمینه خودکفا شده است.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه