فاز نخست گندله سازی کارخانه فولاد مادکوش در بندرعباس و اسکله شماره پنج بندر منطقه ویژه اقتصادی پارسیان در ارتباط ویدئو کنفرانسی با رئیس جمهور به بهره برداری رسید.

ویناپرس – فاز نخست گندله سازی کارخانه فولاد مادکوش در بندرعباس و اسکله شماره پنج بندر منطقه ویژه اقتصادی پارسیان در ارتباط ویدئو کنفرانسی با رئیس جمهور به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری وینا پرس، استاندار هرمزگان گفت: کارخانه مادکوش به عنوان یکی از طرح‌های مهم در هرمزگان، با ظرفیت تولید دو و نیم میلیون تن گندله آهن در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس در بندرعباس، آماده بهره‌برداری شده است.

فریدون همتی افزود: برای ساخت این مجموعه دو هزار و ۳۲۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده و این کارخانه صنعتی برای ۳۶۰ نفر اشتغال‌زایی کرده است.

امروز همچنین با دستور رئیس جمهور عملیات ساخت فاز دوم این کارخانه آغاز شد.

استاندار هرمزگان افزود: اسکله شماره پنج بندر منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان نیز با هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری، به بهره‌برداری رسید.

همتی افزود: این بندر از طرح‌های راهبردی برای توسعه غرب هرمزگان است که در این فاز با بهره‌برداری از اسکله شماره پنج آن برای ۲۰۰ نفر ایجاد اشتغال شده است.

وزیر صنعت معدن و تجارت در مراسم بهره برداری از این طرح‌ها گفت: با بهره برداری از دو طرح گندله سازی امروز ظرفیت تولید گندله در کشور به بیش از ۶۱ میلیون تن رسید.

رزم حسینی افزود: اکنون ایران با صادرات ۹ میلیون تن فولاد رتبه ۱۶ صادرات فولاد در جهان دارد.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه