سخنگوی وزارت بهداشت: با فوت ۱۰۸ بیمار مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته، آژیر خطر موج چهارم بیماری به صدا در آمد و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۶۳۹ هزار و ۶۷۹ نفر رسید.

ویناپرس – سخنگوی وزارت بهداشت: با فوت ۱۰۸ بیمار مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته، آژیر خطر موج چهارم بیماری به صدا در آمد و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۶۳۹ هزار و ۶۷۹ نفر رسید.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس، دکتر سیما سادات لاری افزود:  از دیروز تا امروز ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۸ هزار و ۵۱۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۸۱۲ نفر از آنها بستری شدند.

دکتر لاری افزود: خوشبختانه تاکنون یک میلیون و ۳۹۹ هزار و ۹۳۴ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

وی گفت : سه هزار و ۷۲۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

دکتر لاری افزود: تا کنون ۱۰ میلیون و ۹۱۲ هزار و ۴۰۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

وی گفت :هم اکنون ۱۱ شهرستان قرمز، ۳۲ شهرستان نارنجی، ۲۵۱ شهرستان زرد و ۱۵۴ شهرستان آبی هستند.

خانم لاری افزود : شهرهای آبادان، اهواز، بندر ماهشهر، خرمشهر، دزفول، دشت آزادگان، رامهرمز، شادگان، شوشتر، کارون و هویزه در وضعیت قرمز قرار دارند.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس، با وجود سه رقمی شدن آمار جان باختگان کرونا در کشور، بازارها شلوغ و خریدهای آخر سال هموطنان ادامه دارد. از سوی دیگر هنوز تصمیمی برای سفرهای نوروزی گرفته نشده است. چنانچه محدودیت‌های جدی برای انجام سفرهای نوروزی اتخاذ نشود با تداوم شیب صعودی مبتلایان و جان باختگان کرونا روبه‌رو خواهیم بود. اگر شرایط به همین صورت ادامه یابد وقوع طوفان سهمگین کرونا در هفته‌های پایانی اسفند۹۹ و فروردین ۱۴۰۰ دور از انتظار نیست.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه