رئیس‌کل دادگستری استان البرز جزئیات جدید از باند بزرگ زمین‌خواری نظرآباد را مطرح کرد و گفت: تاکنون ۴۰ نفر از مدیران و مسئولان در این پرونده مشارکت داشته و متهم هستند.

ویناپرس ـ رئیس‌کل دادگستری استان البرز جزئیات جدید از باند بزرگ زمین‌خواری نظرآباد را مطرح کرد و گفت: تاکنون ۴۰ نفر از مدیران و مسئولان در این پرونده مشارکت داشته و متهم هستند.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس، حسین فاضلی‌هریکندی در جمع خبرنگاران در مورد آخرین وضعیت مربوط به پرونده باند بزرگ زمین‌خواری در شهرستان نظرآباد اظهار داشت: در این پرونده تاکنون ۴۰ مسئول و مدیر در سطوح مختلف تعقیب شدند. در این پرونده افرادی از دستگاه‌های دولتی از جمله آموزش و پرورش ثبت املاک و شهرداری متهم هستند.

رئیس‌کل دادگستری استان البرز با بیان اینکه در این پرونده ۲۵ نفر با قرار بازداشت موقت بازداشت شدند، بیان کرد: ۲۲ باب مدرسه و ۲۲ باب منزل مسکونی به مردم مسترد شده است.

فاضلی هریکندی با بیان اینکه ۴۴ دهنه مغازه در بازارچه شهرداری نظرآباد به صاحبان آن‌ها برگشته است، عنوان کرد: مسجد غدیریه و واحد‌های تجاری ام نیز به بین المال برگشته است.

وی در مورد افرادی که در پرونده بزرگ زمین خواری در شهرستان نظرآباد تحت تعقیب قرار گرفتند، اظهار داشت: مساحت اراضی‌ که مسترد شده حدود ۱۲ هزار متر یا ۱۲ هکتار از اراضی محدوده شهر بوده که بازپس گیری شده و اسناد آن نیز تنظیم شده است.

رئیس دادگستری استان البرز با بیان اینکه همکاری خوبی که سربازان گمنام امام زمان (ع) در اداره کل اطلاعات استان در کشف جرم و تکمیل پرونده با مجموعه قضایی استان داشتند منجر به نتیجه شد، بیان کرد: در این پرونده تعدادی از کارکنان وقت شهرداری، سه نفر از شهرداران وقت شهرستان نظرآباد، تعدادی از کارکنان آموزش وپرورش و برخی از روسای وقت آموزش و پرورش، کارکنان ادارات مالیات و برق در این پرونده تعقیب شدند.

وی گفت: تعدادی از کارکنان اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان، برخی از روسای وقت اداره ثبت املاک و اسناد، حتی برخی افراد در دادگستری شهرستان که در آن زمان تبانی داشته‌اند نیز تحت تعقیب قرار گرفتند.

رئیس کل دادگستری استان البرز با بیان اینکه تعدادی از اسناد در منزل برخی از متهمین پیدا شد، تصریح کرد: تعدادی از املاک به نام بستگان کارکنان این ادارات شده بود که همه آن‌ها برگشت داده شد.

وی تصریح کرد: اتهاماتی که در این خصوص تفهیم شده است نیز شامل رشاء، ارتشاء، کلاهبرداری از طریق ثبت و تقاضای ثبت مال متعلق به غیر، تصرف غیرقانونی، ترک فعل و بی مبالاتی منتهی به تضییع اموال عمومی و تصرف غیرقانونی است.

فاضلی هریکندی در پایان ضمن قدردانی از ریاست قوه قضاییه بیان کرد: اقداماتی که از سوی دادگستری استان در این پرونده جهت حل مشکل مردم نظرآباد صورت گرفت یکی دیگر از برکات سفر ریاست قوه قضائیه به استان البرز بوده و رئیس قوه قضاییه به صورت ویژه دادگستری استان البرز را مکلف کرده و دستور دادند تا این پرونده را پیگیری کند و هر اقدام قضایی و حمایتی که لازم بود و از ریاست قوه قضاییه تقاضا کردیم، با نظر مساعد ایشان مواجه شد

‌* متهمان فضاهای آموزشی را تملک کرده بودند‌

‌سالار قاسمی مدیر‌کل آموزش و پرورش استان البرز نیز ‌با اشاره به متلاشی شدن باند بزرگ زمین‌خواری در شهرستان نظرآباد و تصرف اموال متعلق به آموزش و پرورش توسط این باند، اظهار داشت: در بحث آموزشی تعدادی از فضاهای آموزشی آموزش و پرورش شهرستان نظرآباد توسط این افراد تملک شده بود.

وی افزود: در مورد دیگر اموال، تملک فضای درمانی متعلق به آموزش و پرورش، استخر آموزش و پرورش و تعاونی مصرف فرهنگیان از اموالی بود که توسط زمین‌خواران مورد طمع قرار گرفته بود.

مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز بیان کرد: خوشبختانه با تلاش‌های انجام شده همه این اموال به مجموعه آموزش و پرورش بر می گردد.

  • نویسنده : تحریریه