نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: ۸۰ درصد تحقیقات کشاورزی کشور در البرز صورت می‌گیرد و بیش از ۳۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی و ۱۵۰ برند ملی در این استان مستقر است.

ویناپرس – نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: ۸۰ درصد تحقیقات کشاورزی کشور در البرز صورت می‌گیرد و بیش از ۳۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی و ۱۵۰ برند ملی در این استان مستقر است.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس، عزیزاله شهبازی در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که روز پنجشنبه ۱۴ اسفند با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، ضمن گرامیداشت اعیاد ماه رجب و همچنین تبریک روز درختکاری، افزود: این شورا از جلسات بسیار مهم و موثر در راستای ریل گذاری مسیر توسعه استان در حوزه های مختلف است.

وی با بیان اینکه مسیر توسعه البرز از علم و دانش می‌گذرد، ادامه داد: هر استانی فرصت‌ها، ظرفیت‌ها و محدودیت‌هایی دارد ولی البرز دارای ظرفیت‌های بسیاری است که فناوری و دانش از اهم آن است.

شهبازی گفت: ۸۰ درصد تحقیقات کشاورزی کشور در البرز صورت می‌گیرد و بیش از ۳۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی و ۱۵۰ برند ملی در این استان مستقر است.

وی با اشاره به اینکه مکان بسیار مناسبی برای کارخانه فناوری البرز در نظر گرفته شد و احداث آن صورت گرفت، افزود: البرز در ۱۱ ماهه سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۱۲ درصد رشد صادرات است.

استاندار البرز گفت: در استان البرز از زمان حضور با توجه به اعتقاد راسخی که در رابطه با توسعه علمی استان دارم، شورای راهبری دانشگاه‌های استان را راه اندازی کرده و هر ماه یک جلسه با حضور روسای دانشگاه‌های استان داریم.

وی افزود: بر این اساس موضوعات استان در حوزه‌های مختلف مورد بررسی قرار داده و سند توسعه ملی و آمایش استان تدوین شد.

شهبازی گفت: با تدابیری که اتخاذ شد اکنون در بسیاری از شهرک‌های صنعتی استان به صورت گسترده درخواست نیروی کار وجود دارد و امسال علی‌رغم شرایط موجود در این استان بیمه شدگان اجباری به ۳۱۲ هزار نفر رسیده‌اند و در سال ۹۸ حدود ۳۰۵ هزار نفر بوده‌اند.

وی افزود: رفع ممنوعیت شعاع ۱۲۰ کیلومتری در شهرک‌های صنعتی البرز که با عنایت دولت محترم به ویژه رئیس جمهوری محترم محقق شد، انقلابی بزرگ در تولید و صنعت استان بر پا کرد و با حجم بالای تقاضای سرمایه گذاری مواجه هستیم.

استاندار البرز گفت: ترافیک سنگین محورهای البرز برای مردم بسیار سخت و طاقت فرسا بود و ریه‌های تنفسی این استان مسدود شده بود که با بهره برداری از چندین پروژه بزرگ و آزادراه جنوبی تهران و البرز این حجم بالای ترافیک در حال کاهش است.

وی افزود: امید است با این همت و هم افزایی و تعاملی که بین مسئولان سه قوه در البرز وجود دارد با سرعت به سمت توسعه و پیشرفت حرکت کنیم.

شهبازی با قدردانی از روسای دانشگاه های استان، گفت: زیرساخت‌های دانشگاهی استان بسیار ارزشمند هستند و دانشگاه خوارزمی با توجه به ظرفیت های موجود قابلیت توسعه دارد و برای این امر پای کار و همراه هستیم.

وی افزود: برای گسترش پژوهش های فنی و حرفه ای همراهی لازم را خواهیم داشت و بیش از ۲۹ قرارداد در این حوزه منعقد شده است و پژوهش های خوب کاربردی صورت گرفته است.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه