مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: بیشتر افراد فوتی یا مصدومی حواث چهارشنبه آخر سال در سنین نوجوانی قرار دارند.

ویناپرس – مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: بیشتر افراد فوتی یا مصدومی حواث چهارشنبه آخر سال در سنین نوجوانی قرار دارند.

به گزارش پایگاه خبری وینا پرس به نقل از ایرنا، حامد نائیجی افزود: سازمان پزشکی قانونی کشور با تاکید بر افزایش تلفات چهارشنبه سوری در سال گذشته، در خصوص حوادث این شب که عمدتا ناشی از به کارگیری وسایل خطرناک و مواد محترقه است، برای چهارشنبه آخر سال پیش رو نیز هشدار می دهد.

وی افزود: در حوادث چهارشنبه سوری سال گذشته پنج نفر از هموطنان (۴ مرد و یک زن) جان خود را از دست دادند در حالیکه این رقم در مدت مشابه سال قبل از آن، سه نفر گزارش شده بود.

نائیجی با بیان اینکه عمده افراد فوتی و یا مصدوم این حواث در سنین نوجوانی قرار دارند، افزود: افرادی که در حوادث چهارشنبه سوری سال قبل جان خود را از دست دادند زیر ۲۰ سال بودند و فقط یک نفر از آنان ۴۰ ساله بود.

وی با تأکید بر اینکه در سال جاری علاوه بر مخاطرات استفاده از مواد محترقه و آتش زا با موضوع همه گیری ویروس کرونا نیز مواجه هستیم، اظهار داشت: از هموطنان درخواست می کنیم با توجه به خطرات استفاده از مواد منفجره و نیز همه گیری ویروس کرونا از برگزاری هر گونه تجمع و البته استفاده از وسایل و ابزار خطرآفرین و غیراستاندارد خودداری کنند.

مدیرکل روابط عمومی پزشکی قانونی تاکید کرد: افراد در صورت انفجار مواد محترقه دچار آسیب متعددی می‌شوند؛ آسیب‌ها می‌تواند ناشی از برخورد ترکش ماده انفجاری تا سوختگی حرارتی و یا شیمیایی و یا قرار گرفتن در معرض موج انفجار و … باشد.

وی اعلام کرد: متأسفانه انفجار و سوختگی ها باعث عوارض متعددی مانند نابینایی، قطع عضو، جوشگاه‌های دائمی روی صورت و بدن، ناشنوایی و … می‌شود.

نائیجی با بیان اینکه آسیب‌های روانی ناشی از استرس وارده به افراد یکی دیگر از این نوع صدمات است ابراز امیدواری کرد امسال با رعایت حقوق یکدیگر و اجتناب از رفتارهای پرمخاطره، شاهد چهارشنبه پایان سالی آرام، ایمن و بسیار کم خطرتر نسبت به سال‌های گذشته باشیم.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه