رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به این که کماکان بیم و هراس از شکل‌گیری موج چهارم بیماری کووید ۱۹ در کشور وجود دارد تاکید کرد: جهش‌های ویروس کرونا خصوصا در استان های جنوبی ایران نگرانی‌ها را دوچندان کرده است.

ویناپرس – رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به این که کماکان بیم و هراس از شکل‌گیری موج چهارم بیماری کووید ۱۹ در کشور وجود دارد تاکید کرد: جهش‌های ویروس کرونا خصوصا در استان های جنوبی ایران نگرانی‌ها را دوچندان کرده است.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس، دکتر علیرضا زالی با بیان این مطلب افزود: با توجه به شرایط متفاوت تهران هیچ تضمینی برای پایداری شرایط کرونایی در این کلان شهر پایتخت وجود ندارد و هر لحظه ممکن است وضعیت شیوع اپیدمی تغییر کند.

به گزارش دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، رییس این دانشگاه با بیان این که احتمال اینکه که بار بیماری با تاخیر دو هفته ای و بعد از پایان تعطیلات نوروزی به تهران برسد وجود دارد گفت: به نظر می رسد استان تهران و خصوصا مراکز بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به عنوان بالاترین خدمت دهنده به بیماران کرونایی در سطح کشور، پس از پایان تعطیلات نوروزی روزهای سختی را تجربه کنند.

زالی با اشاره به ترددها و تراکم بالای جمعیت در واپیسن روزهای سال ادامه داد: پیش بینی می شود در ۱۰ روز اول تعطیلات بار بیماری افزایش یابد چرا که به دلیل ماهیت ویروس کرونا و دوره نهفتگی این بیماری به نظر می رسد بیمارستان های تهران در هفته های اول سال جدید میزبان شمار بالاتری از مبتلایان باشند.

 وی خواستار آمادگی کامل تیم بهداشت و درمان در مراکز درمانی تابعه دانشگاه در تعطیلات نوروز شد و افزود: باید برنامه ریزی ها به گونه ای انجام شود تا ارایه خدمات دچار نقصان و کاستی نشود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان این که سال آینده، سال سختی برای مراکز درمانی دانشگاه خواهد بود گفت: در سال پیش رو و تعطیلات نوروزی که قطعا با بحران های کرونا همراه خواهد بود، فعالیت های بیمارستان ها و مراکز درمانی و بهداشتی همانند سنوات گذشته بیشتر خواهد بود چرا که بخش زیادی از ارایه خدمت بر دوش بیمارستان های دولتی و دانشگاهی تحمیل می شود.

زالی وضعیت خدمت رسانی مراکز درمانی را مورد توجه قرار داد و تاکید کرد: در شرایط فعلی بیمارستان ها و مراکز درمانی علاوه بر ارایه خدمت به بیماران کرونایی، درمان و پذیرش سایر بیماران غیرکرونایی را در دستور کار دارند، این موضوع شرایط پیچیده و دوگانه ای را برای بیمارستان ها رقم می زند بنابراین باید تلاش کنیم تا این بحران آسیب جدی به مراکز درمانی وارد نکند.

با تاکید براین که مدافعان سلامت، افسران جنگ بزرگترین چالش قرن هستند گفت: باید از رشادت ها و ایثارگری حافظان سلامت در قالب برنامه ای روشن و عملیاتی قدردانی شود.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه