چین در راستای پیشبرد طرح کاهش کربن تا سال ۲۰۳۰، طی سال گذشته میلادی ۶ میلیون و ۷۷۰ هزار هکتار جنگل مصنوعی ایجاد کرد.

ویناپرس – چین در راستای پیشبرد طرح کاهش کربن تا سال ۲۰۳۰، طی سال گذشته میلادی ۶ میلیون و ۷۷۰ هزار هکتار جنگل مصنوعی ایجاد کرد.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس به نقل از رادیو بین المللی چین، این کشور همچنین در سال گذشته ۲ میلیون و ۸۳۰ هزار هکتار اصلاح زمین های چمن داشته است.

این گزارش حاکی است در سال گذشته میلادی، چین همچنین به مقیاس ۲ میلیون و ۹۶ هزار هکتار نیز کار بیابان زدایی انجام داده ‌است. در سندی که چین امروز به همین مناسبت منتشر کرد آمده است که نتایج توسعه صنایع سبز و بهره مندی و فقرزدایی زیست محیطی چشمگیر است.

بر اساس این سند کل میزان تولید صنعت درختکاری چین ۷ تریلیون و ۵۵۰ میلیارد یوان و میزان صادرات و واردات محصولات جنگل نیز به ۱۶۰ میلیارد دلار رسیده است.

بر اساس این سند، همچنین در مجموع یک میلیون و ۱۰۲ هزار جنگلبان و محیط بان از جمعیت فقیر استخدام شده که به این ترتیب بیش از ۳ میلیون نفر از جمعیت فقیر را  از فقر رهانده و درآمدشان را افزایش داده‌ است.

در این سند اشاره شده است که چین فعالانه در مدیریت زیست محیطی جهان شرکت می کند. حجم ذخیره کربن در پوشش گیاهی جنگلی چین ۹ میلیارد و ۱۸۹ میلیون تن می باشد و به موقع به هدف افزایش مساحت جنگل و موجودی حجمی جنگل در سال ۲۰۲۰ میلادی رسیده است.

گزارش می افزاید: چین با تحقیقات و بررسی خود «برنامه اجرایی تحقق هدف موجودی حجمی جنگل سال ۲۰۳۰ میلادی» را نوشته است و با اجرای فعال کنوانسیون های بین المللی، همکاری های منطقه ای با «آسه آن»، اروپای مرکزی و شرقی، آسیای شمال شرقی و سازمان همکاری شانگهای را تقویت می بخشد.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه