روزگاری در دوران کودکی همه ما، چراغانی شدن خیابان‌ها و جشن‌های متعددی که در گوشه و‌کنار شهر برپا می‌شد نشانگر اعیاد و مراسم ویژه برای‌مان بود.

ویناپرس – روزگاری در دوران کودکی همه ما، چراغانی شدن خیابان‌ها و جشن‌های متعددی که در گوشه و‌کنار شهر برپا می‌شد نشانگر اعیاد و مراسم ویژه برای‌مان بود.

جشن نیمه شعبان نیز یکی از همین مراسم بود و هست و به سبب کرامات و ویژگی‌های خاص حضرت مهدی (عج) و ارادت شیعیان به آن حضرت از ارزش و اهمیت خاصی برخوردار است. میلاد امام زمان (عج) برای جوانان، کودکان، میانسالان و تمامی گروه‌ها معنای شادمانی و امید دارد؛ امید به منجی و حضور امام معصوم در میان مردم که قرار است روزی از راه برسد تا آهِ مظلومان را چاره باشد و پناه ستمدیدگان و راهنمای مشتاقان شود.

در روزگاری چنین، که با وجود مشکلات و سختی‌هایی که در تمام گوشه و کنار دنیا برای مردم جهان وجود دارد و آنها را خسته و گاه ناامید می‌کند، اعتقاد به ظهور منجی، نقطه مشترکِ امیدواری تمام ملت‌ها است.

دعوای قدرت‌ها برای رسیدن به منافع بیشتر و کسب ثروت از ملت‌های ضعیف و فاقد قدرت نظامی از جمله مسائل مهم امروز جهان است که چه به‌طور مستقیم و چه با واسطه، مردم عادی را درگیر جنگ، رقابت، قدرت‌طلبی، تحریم‌های ظالمانه، فقر و فحشا کرده است.

امروز حضور قدرتی واحد و قاهر که بتواند از پس تمام مصائب دنیای امروزی برآید مطلوب همگان بوده و این مدیریت یکپارچه عدل و انصاف از فردی با ویژگی‌های منحصر به فرد برمی‌آید. لذا با حکومت امام عصر (عج) به‌عنوان امام معصوم، دارای کرامات ویژه و قدرتی الهی، این نابسامانی‌ها، بی‌عدالتی‌‌ها و ظلم از بین رفته و نظم و عدل یکپارچه بر دنیا حاکم می‌شود.

تا زمانی که آن ظهور بزرگ اتفاق افتد و تیرگی‌ها و خرابی‌ها جای خود را به دوستی و درستی دهد دوران انتظار خوانده شده و منتظران می‌بایست رسم انتظار فرج امام زمان (عج) را به شایستگی به‌جای آورند.

نیمه شعبان میلاد امام زمان حضرت مهدی (عج) فرصتی برای دعای فرج آن حضرت بوده و بدین ترتیب مشتاقان و منتظران امام زمان (عج) همه‌ساله در این روز از ماه شعبان به‌طور خاص و ویژه آرزوی ظهور برپاکننده عدل و داد جهان کرده و میلاد آن حضرت را جشن می‌گیرند.

به‌امید آنکه به‌زودی روزی فرارسد که جهان خالی از هرگونه دشمنی، کینه، فقر، فساد و ناامنی شود تا زنان جهان از ظلم رهایی یافته، مردان از مشکلات خلاص شده، کودکان در امنیت و آرامش رشد کرده و جوانان با فراغ و آسایش به آینده‌ای امیدوار قدم برداشته و در کنار یکدیگر دنیای بهتری بسازیم.

پایگاه خبری ویناپرس فرارسیدن میلاد با سعادت منجی عالم بشریت حضرت ولیعصر امام زمان (عج) را به تمامی عاشقان و منتظران آرامش و عدالت تبریک و تهنیت می‌گوید.

مینا صفدری، صاحب امتیاز و مدیرمسئول پایگاه خبری ویناپرس

انتهای پیام