نخستین کارخانه نوآوری هنر با هدف بروز خلاقیت‌های هنری در پردیس باغ ملی دانشگاه هنر راه اندازی می شود.

ویناپرس – نخستین کارخانه نوآوری هنر با هدف بروز خلاقیت‌های هنری در پردیس باغ ملی دانشگاه هنر راه اندازی می شود.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس، در راستای اجرایی شدن بیانیه گام دوم انقلاب (دانشگاههای جامعه محور و کارآفرین) و در جریان بازدید دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از پردیس باغ ملی دانشگاه هنر، مقرر شد نخستین کارخانه نوآوری هنر به عنوان مرکز ملی فناوری های نرم و خلاق ایران در این پردیس راه اندازی و تا پایان دولت دوازدهم به بهره برداری برسد.

همچنین در جریان این بازدید مقرر شد وزارت ارتباطات در بخش IT و زیرساخت های نرم افزاری با کارخانه مد نظر همکاری های لازم را انجام دهد.

دکتر اسماعیل قادری فر رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی و دکتر پرویز کرمی دبیر ستاد توسعه صنایع نرم و خلاق معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری و همچنین دکتر محمد صدیق دامغانی زاده رئیس پارک علم و فناوری اطلاعات و ارتباطات در نیمه دوم اسفند ماه ۱۳۹۹ به همین منظور در دانشگاه هنر حضور یافتند و در خصوص کلیات موضوع و مرمت فضاهای باغ ملی به بررسی موضوع و تبادل نظر پرداختند.

در فضای کار اشتراکی نخستین کارخانه نوآوری هنر با حضور و حمایت سرمایه گذاران بخش خصوصی و شتاب دهنده ها و تبدیل ایده‌های نوآورانه دانشجویان و دانش آموختگان هنری به کسب و کارهای نوآورانه، دانشگاه هنر به یکی از قطب های تولیدات محصولات فرهنگی هنری و خلاق تبدل و همچنین بستری برای جذب و ماندگاری نخبگان جوان و دانش‌آموختگان برتر حوزه فناوری‌های هنری و فرهنگی می شود.

تأسیس کارخانه نوآوری تخصصی هنر با تسهیل‌گری و حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای تبدیل ایده‌های خلاقانه به نوآوری و محصول فرهنگی و هنری به منظور بستری برای بروز خلاقیت‌های هنری و رونق زیست‌ بوم، رشد و کارآفرینی در کشور در برنامه های دانشگاه هنر قرار گرفت.

شایان ذکر است معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری در راستای وظایف و مأموریت های خود ضمن حمایت از شرکت های دانش بنیان و صنایع خلاق در سطح کشور به ویژه دانشگاه ها، توسعه صنعت و تولید محصول را بر پایه علم و دانش راهبری می کند.

انتهای پیام