کره شمالی امروز سه شنبه اعلام کرد با هدف محافظت از ورزشکاران خود در برابر شیوع ویروس کرونا در المپیک تابستانی توکیو شرکت نخواهد کرد.

ویناپرس – کره شمالی امروز سه شنبه اعلام کرد با هدف محافظت از ورزشکاران خود در برابر شیوع ویروس کرونا در المپیک تابستانی توکیو شرکت نخواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس به نقل از خبرگزاری رسمی کره شمالی روز سه شنبه اعلام کرد این تصمیم در جلسه مجمع عمومی کمیته المپیک کره شمالی در  ۵ فروردین در پیونگ یانگ گرفته شد.

در این گزارش آمده است: جمهوری دموکراتیک خلق کره تصمیم گرفته است که به پیشنهاد اعضای کمیته ملی المپیک این کشور در سی و دومین بازی های المپیک به منظور محافظت از ورزشکاران خود در برابر ویروس کرونا شرکت نکند.

رسانه های دولتی کره شمالی پیشتر گزارش داده بودند که پیونگ یانگ این نشست را از طریق ویدئو کنفرانس برگزار کرده است تا «در مورد مسائل عملی مرتبط با سازماندهی مسابقات ورزشی همگانی» بحث کند اما در مورد عدم حضور در بازی های المپیک توکیو که قرار است در ماه جولای آغاز شود، خبری اعلام نشده بود.

از سوی دیگر یونهاپ خبرگزاری رسمی کره جنوبی هم اعلام کرد با این تصمیم کره شمالی، امید سئول برای استفاده از این بازی ها به منظور آغاز روند صلح متوقف شده با پیونگ یانگ کم رنگ شده است.

کره جنوبی امیدوار است که از رویدادهای ورزشی به عنوان یک فرصت بزرگ برای برقراری ارتباط با پیونگ یانگ در میان گفتگوی مرزی متوقف استفاده کند، همانطور که اعزام ورزشکاران کره شمالی به بازی های المپیک زمستانی پیونگ چانگ ۲۰۱۸ منجر به اولین اجلاس تاریخی بین رهبران دو کره و حتی نشست سه جانبه «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی؛ «مون جائه این» رییس جمهوری کره جنوبی و «دونالد ترامپ»  رئیس جمهوری سابق آمریکا شد.

کره شمالی ادعا کرده است که هیچ موردی از ویروس کرونا در این کشور شناسایی نشده است اما از اوایل سال گذشته کنترل شدید مرزی را آغاز کرده و اقدامات دیگری نیز برای جلوگیری از شیوع کرونا در این کشور انجام داده است.

انتهای پیام