فرمانده نیروی انتظامی گفت: امسال نیروی انتظامی با همه امکانات و ظرفیت‌های موجود آماده برگزاری انتخاباتی امن و پرشور در سراسر کشور است.

ویناپرس – فرمانده نیروی انتظامی گفت: امسال نیروی انتظامی با همه امکانات و ظرفیت‌های موجود آماده برگزاری انتخاباتی امن و پرشور در سراسر کشور است.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار حسین اشتری در بیست و پنجمین همایش سراسری فرماندهان، معاونان، روسا و مدیران ناجا که به صورت ویدئو کنفرانسی و در ۲۲۵ نقطه در حال برگزاری  است با اشاره به برای برگزاری انتخاباتی امن با مشارکت بالای مردم افزود: در این رابطه نیازمند همکاری بسیج با همکارانمان در نیروی انتظامی در سراسر کشور برای حفاظت از صندوق ها هستیم که اقدامات لازم نیز انجام شده است.

سردار اشتری اضافه کرد: سال پیش رو سال حساسی است که باید برای اجرای ماموریت ها آمادگی کامل داشته باشیم و فرماندهان و آحاد کارکنان نیز بتوانند با برنامه ریزی مطلوب ماموریت ها را به نحو احسن به سرانجام برسانند.

وی از حمایت های ستاد کل نیروهای مسلح قدردانی و تشکر کرد و گفت: این حمایت ها باعث رشد و پیشرفت نیروی انتظامی شده است که امیدواریم بیش از پیش مورد حمایت ستاد کل قرار بگیریم.

فرمانده نیروی انتظامی به تبیین ابعاد فرمایشات مقام معظم رهبری و بیانیه ایشان در گام دوم انقلاب نیز اشاره کرد و گفت: در این خصوص اقدامات مطلوبی طی سال های ۹۸ و ۹۹ انجام شده و تلاش ما بر این است که با اجرایی کردن اهداف معظم له در بیانیه گام دوم بتوانیم به پلیس در تراز انقلاب اسلامی برسیم.

وی به اهداف برگزاری بیست و پنجمین همایش سراسری فرماندهان، معاونان و روسای ناجا اشاره کرد و افزود: بررسی ماموریت های سال گذشته، آسیب شناسی فرآیند و آمادگی برای اجرای ماموریت های سال ۱۴۰۰ از جمله اهداف برگزاری این همایش است.

سردار اشتری به ماموریت های سال ۹۹ ناجا اشاره و عنوان کرد: نیروی انتظامی ضمن اجرای ماموریت های ذاتی خود، کمک به کادر درمان و همچنین انجام مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا را نیز به عهده داشت.

فرمانده نیروی انتظامی ضمن تشکر و قدردانی از تلاش و زحمات کادر درمانی سراسر کشور گفت: نیروی انتظامی در کنار کادر درمانی در تمامی صحنه ها حضور داشته و تلاش کرده که همه ماموریت های محوله در این حوزه را به خوبی به سرانجام برساند.

سردار اشتری به راه اندازی قرارگاه امام رضا (ع) نیز اشاره کرد و گفت: از همان روزهای اول ابلاغ راه اندازی این قرارگاه نیروی انتظامی فعالیت خود را آغاز کرد و همچنان ادامه دارد؛ ضمن اینکه تمام مراکز درمانی و بیمارستانی ناجا نیز آماده ارائه خدمت درمانی به مردم بودند.

وی همچنین افزود: ضدعفونی معابر با همه تجهیزات و امکانات موجود، مراقبت از فضای مجازی (جلوگیری از تشویش اذهان عمومی)، برخورد با محتکران، رعایت فاصله گذاری اجتماعی، بازرسی و کنترل صنوف از جمله ماموریت های نیروی انتظامی در حوزه مقابله با ویروس منحوس کرونا بود.

اشتری با اشاره به اجرای محدودیت های ترافیکی از ابتدای آذر ماه ۹۹ تاکنون گفت: در این رابطه نیروی انتظامی با حداکثر توان در شهرها و جاده ها حضور داشته به طوری که میانگین و به صورت روزانه حدود ۱۰ هزار نفر نیرو در این ماموریت به کارگیری شدند و بیش از ۷۶۰ هزار نفر روز از همکاران نیز مشغول اجرای ماموریت ها بودند.

وی ادامه داد: در حوزه برخورد با مفاسد اجتماعی و مخلان نظم و امنیت و همچنین اراذل و اوباش نیز اقدامات مطلوبی صورت گرفته است و بیش از ۱۲ هزار نفر از اراذل  و اوباشی که سطح بندی شده بودند شناسایی و با آنها برخورد قانونی صورت گرفته است.

اشتری گفت: در فراخوان ها نیز نیروی انتظامی با اشراف اطلاعاتی اقدامات پیش دستانه و مطلوبی انجام داده است.

فرمانده ناجا ادامه داد: در اقصی نقاط کشور (در بحث تقسیمات کشوری) همکاران ما برای بهتر انجام شدن ماموریت ها  حضور فعال  و موثری داشتند؛ بحمداله با توجه به انجام مطلوب ماموریت ها توانستیم کارنامه درخشانی از خود بر جای بگذاریم که جا دارد از تمامی همکارانمان در نیروی انتظامی تقدیر و تشکر کنم.

سردار اشتری به پیام مسرت بخش و روح انگیز مقام معظم رهبری در ۲۹ مهرماه سال ۹۹ نیز اشاره و عنوان کرد: در آن پیام ایشان فرمودند : مردم توامان مهربانی و اقتدار را در ناجا می بینند و از اقدامات و ابتکارات ناجا در برخورد با منکرات نیز تقدیر و تشکر کردند که این امر باعث افزایش روحیه همکاران در نیروی انتظامی شد.

وی با تاکید بر اینکه امیدواریم بتوانیم منویات مقام معظم رهبری امام خامنه ای را به نحو مطلوب به سرانجام برسانیم به ماموریت های ناجا در پایان سال ۹۹ نیز اشاره و تاکید کرد: نیروی انتظامی با راه اندازی قرارگاه نوروزی و امام رضا (ع) از ۲۵ اسفندماه سال ۹۹ تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ برای انجام ماموریت ها در ایام نوروز به صورت آماده باش بود.

انتهای پیام