شهردار کرج با اشاره به قرارداد خرید دو نردبان ۳۲ متری برای آتش‌نشانی کرج، گفت: روزی که قرارداد خرید این تجهیزات بسته شد دلار ۳۲۰۰ تومان بود ولی امروز به بیش از ۲۵ هزار تومان رسیده است پس افزایش قیمت نردبان‌ها دور از انتظار نیست.

ویناپرس – شهردار کرج با اشاره به قرارداد خرید دو نردبان ۳۲ متری برای آتش‌نشانی کرج، گفت: روزی که قرارداد خرید این تجهیزات بسته شد دلار ۳۲۰۰ تومان بود ولی امروز به بیش از ۲۵ هزار تومان رسیده است پس افزایش قیمت نردبان‌ها دور از انتظار نیست.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس، علی کمالی زاده در خصوص آخرین وضعیت خرید دو نردبان ۳۲ متری آتش نشانی اظهار کرد: قرارداد خرید این تجهیزات سال ۹۵ منعقد شده و در سال ۹۶ هم ۲۵ درصد از مبلغ خرید پرداخت شده است.

وی ادامه داد: پرداخت مابقی مبلغ خرید این دو نردبان به دلیل افزایش ناگهانی نرخ ارز مدتی مسکوت ماند و سال گذشته بر اساس متمم قراردادی که شورای شهر به تصویب رساند، به فرمانداری ارسال شد.

شهردار کرج گفت: با توجه به اینکه در بودجه سال ۹۹ ردیفی برای پرداخت مابقی مبلغ این تجهیزات لحاظ نشده بود قرار شد در بودجه سال ۱۴۰۰ در نظر گرفته شود تا پس از تصویب اقدامات لازم برای خریداری آنها صورت بگیرد.

شهردار کرج توضیح داد: از آنجایی که اغلب تجهیزات آتش نشانی وارداتی است، امیدواریم پس از موافقت شورا اقدامات لازم برای خریداری این دو نردبان که از ضروریات خدمات رسانی در مواقع بحرانی است، صورت بگیرد.

کمالی زاده گفت: روزی که قرارداد خرید این تجهیزات بسته شد دلار ۳۲۰۰ تومان بود ولی امروز به بیش از ۲۵ هزار تومان رسیده است پس افزایش قیمت نردبان‌ها دور از انتظار نیست.

این مسئول اضافه کرد:  البته بر اساس ارز ثنا مابه التفاوت ریالی باقی مانده برای خرید این نردبان‌ها در نظر گرفته شده است.

وی گفت: از آنجایی‌که این هزینه در بودجه ۱۴۰۰ پیش بینی شده، شورا بدون ورود به بحث متمم قرارداد، مجوز پرداخت مبلغ باقی مانده را صادر می‌کند.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه