مراسم افتتاحیه اولین نمایشگاه مجازی قرآن کریم امروز، ۱۱ اردیبهشت‌ماه با حضور سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون قرآن و عترت و جمعی از مدیران نهادهای قرآنی کشور در این وزارتخانه برگزار شد.

ویناپرس – مراسم افتتاحیه اولین نمایشگاه مجازی قرآن کریم امروز، ۱۱ اردیبهشت‌ماه با حضور سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون قرآن و عترت و جمعی از مدیران نهادهای قرآنی کشور در این وزارتخانه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس، این نمایشگاه به نشانی iqfa.ir در دو بخش فروشگاهی و محتوایی، میزبان علاقه‌مندان به معارف قرآنی در سراسر کشور خواهد بود. نمایشگاه به مدت ۱۰ روز ادامه خواهد داشت، هر چند از احتمال تمدید دو روزه آن و ادامه نمایشگاه تا پایان ماه مبارک رمضان نیز خبر داده شده است.

«قرآن؛ کتاب رشد و رویش» شعار نخستین نمایشگاه مجازی قرآن کریم است. بخش فروشگاهی فقط در ایام برگزاری نمایشگاه در دسترس بوده، اما بخش خدمات محتوایی پس از پایان نمایشگاه، همچنان قابل مشاهده است.

در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه،دکتر فقهی‌زاه معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، از جمله اهداف برگزاری نمایشگاه مجازی قرآن کریم را توسعه رفتارها و اخلاق مبتنی بر پایبندی بر قرآن کریم نام برد.

وی افزود:در نمایشگاه مجازی قرآن دو بخش عمده فروشگاهی داریم. در این بخش آثار قابل ارائه، فقط منحصر به حوزه قرآن و عترت نیست و علاوه بر آن حوزه مفهومی و موضوعی دین و حوزه مفهومی و موضوعی دفاع مقدس نیز اضافه شده است. مقدمات لازم برای اجرای بخش فروشگاهی در این سه حوزه آماده است و همراه با تسهیلات قابل توجه برای فعالان حوزه قرآن و عترت شروع به کار خواهد کرد. در بخش محتوایی نیز وبینارهای زیادی برگزار خواهد شد. توجه به آموزش و پرورش،فضای مجازی و کودک و نوجوان نیز در این نمایشگاه مد نظر قرار گرفته است.

وی نمایشگاه مجازی را رویداد بزرگ ملی نامید و اظهار کرد: این رویداد از جنبه‌های بین‌المللی نیز خالی نیست. در گام اول تأکید بر برگزاری نمایشگاه در موقعیت سرزمینی بود، اما گام کوتاهی نیز در راه گسترش آن به فضای بین‌الملل برداشته شد، بدون اینکه وصفی از بین‌المللی بودن در عنوان نمایشگاه وجود داشته باشد.

در ادامه،دکتر سیدعباس صالحی،وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی،با اشاره به مقارن شدن افتتاح این نمایشگاه با شب‌های قدر گفت:امام علی (ع) پا به پای قرآن زیست بنابراین باید با نگرش حضرت علی (ع) به قرآن، نگاه خود را با کتاب وحی منطبق کنیم.

وی ادامه داد:قرآن کریم شفا و عامل درمان دردهای بشر است و البته شفای قرآن کریم در دیدگاه حضرت علی (ع) ترسیم خاصی دارد.قرآن از دیدگاه امام علی (ع) درمان بسنده است و برزگترین دردهای انسانی را درمان می‌کند که این دردها شامل،کفر،نفاق،انحراف و گمراهی است.

صالحی یادآور شد:امام علی (ع) به ما می‌آموزند که چگونه با قرآن ارتباط بگیریم. به محبت به قرآن بیش از پیش توجه کنیم؛تلاوت احسن داشته باشیم،ذهن‌مان را به معرفت قرآن نزدیک‌تر کنیم و مشکلات فکری،روحی و اخلاقی را به قرآن عرضه کنیم و پاسخ بگیریم.

وی همچنین گفت:فعالیت‌های قرآنی باید مبتنی بر نگاه حضرت علی (ع) به قرآن انجام شود.

در پایان این مراسم سامانه نمایشگاه مجازی قرآن کریم به نشانی www.iqfa.ir  در دو بخش فروشگاهی و محتوایی به مدت ۱۰ روز فعال شد.

انتهای پیام