سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: طبق تصمیم کمیته تخصصی، امتحانات پایه نهم و دوازدهم حضوری و کنکور سراسری در موعد مقرر برگزار خواهد شد البته ممکن است این تصمیم در جلسه روز شنبه تغییر کند.

ویناپرس – سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: طبق تصمیم کمیته تخصصی، امتحانات پایه نهم و دوازدهم حضوری و کنکور سراسری در موعد مقرر برگزار خواهد شد البته ممکن است این تصمیم در جلسه روز شنبه تغییر کند.

به گزارش خبرپایگاه خبری ویناپرس، علیرضا رئیسی درباره برگزاری‌ آزمون‌ها اظهار داشت: در ارتباط با امتحانات جلسه‌ای در کمیته تخصصی برگزار و بحث‌های مختلفی مطرح شد؛ نظرات مختلفی وجود داشت که وزارت آموزش و پرورش هم حضور داشتند، اولین نکته که باید روی آن تاکید کنیم و از نظر آموزش و پرورش هم قطعی است و همه هم آن را در کمیته پذیرفتند، بحث حضوری بودن آزمونها است.

وی افزود: در این کمیته تصمیم گرفته شد که امتحان پایه نهم و دوازدهم به دلیل اینکه برای دانش‌آموزان سرنوشت‌ساز است، صرف نظر اینکه چه زمانی برگزار شود، حتما باید حضوری باشد. امتحانات سایر پایه‌ها به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود.

رئیسی ادامه داد: استدلال آموزش و پرورش این بود که آزمون‌های پایه دوازدهم در مدارس نزدیک به محل سکونت دانش‌آموزان برگزار می‌شود و در این صورت نیاز به جابه‌جایی زیاد دانش آموز نیست و هر فرد در منطقه خودش امتحان می‌دهد.

وی گفت: در عین حال به گونه‌ای برنامه ریزی می‌کنند که در روزی که در یک مدرسه امتحان برگزار می‌شود، فقط پایه دوازدهم آن مدرسه حضور داشته باشد و همچنین آموزش و پرورش گفته است در هر مدرسه حداقل ۱۰ کلاس داریم و در هر کلاس دو نفر حضور خواهند یافت و پنجره هم باز است. تهویه کلاس‌ها هم مناسب است و دانش‌آموزان با ماسک حضور خواهند یافت و زمان امتحان هم کمتر از دو ساعت است.

رئیسی افزود: تعداد دانش‌آموزان در کلاس‌ها باید بسیار کم و تهویه کلاس مناسب باشد و یا در فضای باز برگزار شود، البته نتیجه نهایی این تصمیم در جلسه شنبه ستاد ملی مقابله با کرونا، مشخص خواهد شد، در مورد زمان برگزاری امتحانات پایه نهم و دوازدهم و همچنین کنکور سراسری فعلاً قرار شده در زمان مشخص شده برگزار شوند.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا یادآور شد: شنبه در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا در این باره بحث و نتیجه نهایی اعلام می‌شود، بنابراین ممکن است در روز شنبه و در ستاد تصمیم جدیدی گرفته شود. شیوه‌نامه‌های امتحانات حضوری را از قبل ابلاغ کرده‌ایم.

انتهای پیام