یک فوق تخصص اکولوپلاستیک و استرابیسم گفت: ابروی زیبا و خوش فرم ابرویی است که موقعیت آن روی لبه استخوان حدقه باشد. ابرویی که از لبه استخوان حدقه پایین‌تر باشد، ابروی افتاده است. در خانم‌ها هر چه ابروها بالاتر باشد چهره فرد زیباتر و جذاب‌تر به نظر می‌رسد.

ویناپرس – یک فوق تخصص اکولوپلاستیک و استرابیسم گفت: ابروی زیبا و خوش فرم ابرویی است که موقعیت آن روی لبه استخوان حدقه باشد. ابرویی که از لبه استخوان حدقه پایین‌تر باشد، ابروی افتاده است. در خانم‌ها هر چه ابروها بالاتر باشد چهره فرد زیباتر و جذاب‌تر به نظر می‌رسد.

دکتر رضا عرفانیان سلیم با بیان این مطلب به خبرنگار پایگاه خبری ویناپرس اظهار داشت: شکل کلی ابروها شبیه کمان است که در آقایان خطی و صاف و در خانم‌ها برجسته و قوس‌دار به نظر می‌رسد. هر چه تاج ابرو یعنی انتهای داخلی آن (به سمت بینی) با انتهای ابرو روی یک خط افقی بوده و ارتفاع آن مابین فاصله دو سوم داخلی و یک سوم خارجی باشد آن ابرو زیباتر است. در خانم‌ها ابروی قوس‌دارتر و بالاتر سبب زیباتر شدن چهره فرد می‌شود. در آقایان چنانچه ابروها قوس کمتری داشته باشند ظاهر مردانه‌تری به فرد می‌دهد.

این جراح چشم پزشک و استرابیسم با بیان اینکه موقعیت ابروها ارتباط مستقیمی با جنبه‌های ظاهری و حالات احساسی فرد دارد گفت: هنگامی که عضلات اخم کار می‌کنند ابروها به داخل کشیده می‌شوند و در مواقعی که حالت توجه یا تمرکز به وجود می‌آید ابروها به سمت بالا می‌روند. در حقیقت ابروها تاثیر مهمی بر موقعیت‌های مختلف صورت مانند غم و شادی و توجه دارد.

عرفانیان سلیم با اشاره به اهمیت عضلات تاثیرگذار بر ابروها خاطرنشان کرد: عضله پیشانی عامل بالابرنده ابروها است. عضله پلکی نیز هنگام خوابیدن و بستن چشم‌ها فعال می‌شود و در نتیجه ابروها را پایین نگه می‌دارد. در حقیقت عملکرد دائمی این عضله‌ها عامل حرکت زیاد ابروها است.

وی به تاثیر سن بر روی بافت‌های نگه‌دارنده صورت به ویژه عضله پیشانی اشاره کرد و به خبرنگار ویناپرس گفت: افزایش سن باعث ضعیف شدن بافت‌های نگه‌دارنده صورت از جمله عضله پیشانی می‌شود و حالت‌های افتادگی را در نقاط مختلف صورت ایجاد می‌شود. ابروها بیشتر از دیگر نواحی صورت دچار پایین افتادگی می‌شوند که دلیل آن تضعیف عضلۀ بالا نگه‌دارنده ابروها است. به دنبال بروز این پدیده انتهای ابرو پایین می‌افتد و چهره فرد غم آلوده و افسرده می‌شود.

این فوق تخصص اکولوپلاستیک و استرابیسم تصریح کرد: خانم‌ها با مشاهده اولین شواهد از افتادگی ابرو تصور می‌کنند ظاهر ناخوشایندی پیدا کردند و به سراغ ترمیم قسمت خارجی ابرو با استفاده از تتو می‌روند؛ با این کار قوس ابرو به سمت بالا رفته و در ناحیه ثلث فوقانی، صورت و چشم‌ها حالت شاد و دلپذیری پیدا می‌کنند.

عرفانیان سلیم، در ادامه به اثر دیگر پایین افتادگی ابروها اشاره کرد و گفت: پایین افتادن کناره‌های ابروها چین پوستی بر روی پلک‌ها ایجاد می‌کند و این طور به نظر می‌آید که پلک فرد افتاده است. بسیاری از افراد با مراجعه به چشم پزشک متخصص از افتادگی یا شل شدن پلک‌های خود گلایه می‌کنند ولی با بررسی دقیق‌تر مشخص می‌شود پوست ابرو دچار افتادگی شده است.

این فوق تخصص اکولوپلاستیک و استرابیسم در پایان با رد تاثیر تتو ابرو بر افتادگی پلک‌ها تصریح کرد: تتو ابرو باعث افتادگی یا شل شدن پوست پلک نمی‌شود بلکه این اتفاق به مرور زمان و به سبب تاثیر سن بر بافت‌های صورت ایجاد می‌شود که یکی از پیامدهای آن شل شدن پوست پلک‌ها است.

نویسنده: ساناز توکلی

انتهای پیام