رئیس دانشکده علوم اجتماعی، ارتباطات و رسانه با تاکید بر اهمیت بازنگری در الگوهای آکادمی روابط عمومی در ایران گفت: شاهد فرصت سوزی‌های بسیاری در عرصه روابط عمومی هستیم.

ویناپرس – رئیس دانشکده علوم اجتماعی، ارتباطات و رسانه با تاکید بر اهمیت بازنگری در الگوهای آکادمی روابط عمومی در ایران گفت: شاهد فرصت سوزی‌های بسیاری در عرصه روابط عمومی هستیم.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس، «دکتر اکبر نصرالهی»، در وبینار روزنامه‌نگاری بحران که به میزبانی دانشکده فرهنگ و ارتباطات سوره برگزار شد اظهار داشت: شاهد فرصت سوزی‌های بسیاری در عرصه روابط عمومی هستیم و موقعیت‌های مختلفی را به سبب تغییرات سریع فناوری به رقبا واگذار کرده‌ایم. باید ما در این حوزه قدم‌های سریع‌تری برداریم.

او با بیان اینکه روابط عمومی‌ها در ایران متناسب با تحولات روز دنیای ارتباطات پیش نرفته‌اند گفت: برخی کم توجهی‌ها باعث شد بازیگران دیگری که قصد و نیت خوبی ندارد وارد صحنه شوند و چند قدم از ما جلوتر باشند. خوشبختانه ما دانشجویان علاقه‌مند، فارغ التحصیلان خوب و مهمتر از آن انگیزه و اشتیاق به خدمت و کار حرفه‌ای داریم و می‌توانیم اقدامات موثری انجام دهیم.

این استاد علوم ارتباطات با تاکید بر اصلاح زیرساخت‌ها، شیوه‌های آموزش، تربیت نیروی انسانی، تعیین قوانین و مقررات و تخصیص بودجه یادآور شد: تحولات حوزه روابط عمومی در ایران دیرهنگام و اقدامات ناکافی است و از طرفی بازدارندگی مطلوبی ندارد. این وظیفه همه فعالان عرصه رسانه به ویژه روابط‌عمومی‌ها است که هر چه زودتر جلوی زیان را بگیرند و با مطالبه‌گری صحیح مشکلات را برطرف کند.

وبینار روزنامه‌نگاری بحران صبح امروز (یکشنبه) با همکاری معاونت پژوهشی دانشگاه سوره و به مناسبت هفته ارتباطات برگزار شد.

نویسنده: مهدی صفدری

انتهای پیام