یکی از تحولات عمده عصر حاضر تاثیر و تاثر جوامع مختلف بر فرهنگ، باور و زندگی اجتماعی یکدیگر است، مردم برای ادامه زندگی در جوامع امروز نیازهای تازه‌ای پیدا کرده‌اند و چاره‌ای جز سازگاری با شرایط موجود ندارند .

ویناپرس – یکی از تحولات عمده عصر حاضر تاثیر و تاثر جوامع مختلف بر فرهنگ، باور و زندگی اجتماعی یکدیگر است، مردم  برای ادامه زندگی در جوامع امروز نیازهای تازه‌ای پیدا کرده‌اند و چاره‌ای جز سازگاری با شرایط موجود ندارند .

انسان امروزی نمی‌تواند در برابر حوادث، اتفاقات و رخدادهای جهانی بی‌تفاوت باشد، چرا که می‌داند هر رویدادی حتی در دورترین مناطق جهان نسبت به موقعیت مکانی‌‌اش بطور غیر مستقیم یا مستقیم تاثیر گذار است . به این ترتیب برای تداوم یافتن زندگی و موفقیت، نیازمند کسب اطلاعات از جهان پیرامون خود هستیم. در این میان فعالان عرصه روابط عمومی نقشی انکار ناپذیری در انتقال صحیح، دقیق و صادقانه اندیشه‌ها و تحولات سازمان مطبوع خود به افکار عمومی دارند و بی‌تردید شفافیت و عدالت در همه ارکان یک ساختار اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی جز با نقش آفرینی روابط عمومی‌ها ممکن نیست.

اگر همین حالا سرگذشت سازمان‌های موفق و مترقی دنیا را بررسی کنیم، خواهیم دید یکی از مولفه‌های برتری آنها بدون شک روابط عمومی و تاثیرات مثبت و اثربخش آن بوده است. روابط عمومی خلاق، کارآمد و نوآور پل مستحکمی برای سازمان و همه ذیفعان در ارتباطات فردی، درون و برون سازمانی محسوب می‌شود و آغوش گرمی برای حمایت‌گری، دفاع از منافع مشترک و پذیرش نقدها و نظرها گوناگون است.

اگر سازمان یا کسب و کاری این رکن مهم و اثرگذار جامعه ارتباطی را مورد بی‌مهری یا کم لطفی قرار دهد، شکی نیست در آینده با مشکلات عدیده و بحران‌های غیرقابل جبرانی روبه‌رو خواهد شد و فاصله‌اش با کارکنان و جامعه هدف افزایش می‌یابد که در این صورت مستعد آسیب پذیری و نقصان است.

تحول در نگرش‌های حاکم بر روابط عمومی به ویژه در جامعه روبه رشد ایران موضوع مهمی است که نباید مورد غفلت واقع شود. امروزه با تنوع و گسترش ابزارهای ارتباطی و دسترسی عمیق به ابر بزرگراه‌های اطلاعاتی تفکرات سنتی در عرصه روابط عمومی باید جای خودشان را به روابط عمومی دانش محور بدهد تا به فراخور نیازهای عمومی و اختصاصی هر سازمان بهترین و اثربخش‌ترین اقدامات بروز و ظهور یابد.  

شایسته است همه دست اندرکاران روابط عمومی اعم از مدیران، کارکنان و برنامه‌ریزان از این جایگاه والا و مانا به دقت صیانت کنند و با ارزش آفرینی، نوآوری، خلاقیت و کار صحیح آینده‌ای درخشان را برای آن رقم بزنند. بر خود وظیفه می‌دانم این روز باشکوه را به تمامی دست اندرکاران و فعالان عرصه روابط عمومی تبریک عرض کنم؛ از درگاه ایزد منان موفقیت روزافزون شما عزیزان را آرزومندم.

نویسنده:

مینا صفدری، صاحب امتیاز و مدیرمسئول پایگاه خبری ویناپرس

انتهای پیام