معاون بهره‌‎برداری شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: شهروندان برای آگاهی از خاموشی‌های احتمالی برق می‌توانند اپلیکیشن «برق من» را بر روی گوشی‌های خود نصب کنند.

ویناپرس – معاون بهره‌‎برداری شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: شهروندان برای آگاهی از خاموشی‌های احتمالی برق می‌توانند اپلیکیشن «برق من» را بر روی گوشی‌های خود نصب کنند.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس، حمیدرضا منصوری اظهار داشت: شهروندان پس از نصب نرم افزار برق من می‌توانند با وارد کردن شناسه قبض خود در قسمت خاموشی ها از اعمال زمان خاموشی آگاهی یافته و برنامه ریزی کنند.

وی ادامه داد: همچنین آگاهی از خاموشی های احتمالی با اتصال به شبکه هوشمند اطلاع رسانی خاموشی برق تهران بزرگ به نشانی https://shahab.tbtb.ir/public/map/index نیز امکان پذیر است.

این صحبت ها در حالی مطرح می شود که دیروز و در نخستین روز از خردادماه برق در برخی از مناطق کشور به صورت غیر برنامه ریزی شده قطع شد.

علاوه بر بخش هایی از تهران، در بسیاری از شهرستان های کشور نیز قطعی برق گزارش شده است.

روند روبه ازدیاد مصرف برق سبب شد تا سخنگوی صنعت برق اعلام کند: مراکز مجاز استخراج رمز ارز از امروز با هدف کمک به پیک بار شبکه خاموش می‌شوند.

این امر نشان دهنده آن است که در روزهای آینده با مصارفی بسیار بیشتر روبرو خواهیم شد که همین امر اعمال خاموشی های برنامه ریزی شده را ناگزیر خواهد ساخت.

در این میان کاهش بارش ها، بر تولید برق آبی در تابستان موثر بوده و باعث شده تا با وجود افزایش مصرف، تولید کاهش داشته باشد.

مصرف برق در اردیبهشت ماه با کم سابقه‌ترین رشد در ۱۰ سال اخیر و بالاترین میزان در روز بیست و نهم آن با مصرف ۳۵ هزار و ۷۵۹مگاوات سپری شد. مصرف برق در این ماه در مقایسه با اردیبهشت سال ۹۹، جهشی ۲۰ درصدی را نشان می‌دهد.

همچنین مدیرعامل توانیر گفت: همزمان با این موضوع وبه دلیل کاهش بارش، موجودی آب سدها کاهش یافته که همین امر سبب کم شدن ۵۰ درصدی تولیدبرق از نیروگاه های برق آبی شده است.

وی ادامه داد: همه این عوامل سبب برهم خوردن تعادل عرضه و تقاضای برق شده بنابراین از مردم درخواست کرده ایم امسال زودتر همکاری خود با صنعت برق را انجام داده و مدیریت مصرف داشته باشند.

انتهای پیام