دادستان عمومی و انقلاب استان البرز گفت: شورای شهر عرصه خدمت است؛ فضای کسب قدرت نیست و افرادی که پیش از این مسیری جز خدمت را طی کردند خسارت های جبران ناپذیری را متحمل شده اند

ویناپرس –  دادستان عمومی و انقلاب استان البرز گفت: شورای شهر عرصه خدمت است؛ فضای کسب قدرت نیست و افرادی که پیش از این مسیری جز خدمت را طی کردند خسارت های جبران ناپذیری را متحمل شده اند، دستگاه قضائی نیز با احدی تعارف ندارد و تمامی تحرکات و تخلفات در فضای مجازی و حقیقی رصد و پایش می شود.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس، حسن مددی در نشست توجیهی و تبیینی قوانین انتخابات در جمع نامزدهای شورای شهر کمالشهر و گرمدره ضمن آرزوی موفقیت برای افرادی که صلاحیت آنها در مراجع قانونی احراز شده است؛ قبول مسئولیت را امری خطیر دانست و اظهار کرد: شورای شهر عرصه خدمت است، عضویت در شورا شغل نیست، بلکه تلاش شبانه روزی برای خدمت به مردم است و این رضایتی که از خدمت به خلق فراهم می شود علاوه بر رضایت خداوند، محبوبیت لازم را نیز بین شهروندان ایجاد می کند.

وی ادامه داد: شورا، عرصه کسب قدرت و ثروت نیست و افرادی که وارد این میدان  می شوند به فکر فعالیت اقتصادی نباشند.

دادستان عمومی و انقلاب استان البرز بیان کرد: اگر هدف از ورود به این عرصه برای بهره مندی مالی و کسب قدرت باشد خسارت‌های جبران ناپذیری را بدنبال خواهد داشت.

وی افزود: برخی افراد که با چنین تصوراتی در کشور وارد عرصه شورای شهر شدند و به افرادی خاص برای کسب قدرت، رانت اقتصادی و ثروت متوسل گردیدند، مسیر اشتباهی را طی کردند و برای آنها پرونده های قضایی تشکیل شده و محکومیت صادر گردیده است و این روند تمامی ابعاد زندگی افراد را تحت شعاع خود قرار داده است.

دادستان عمومی و انقلاب استان البرز در ادامه با اشاره به ظرفیتی که در فضای مجازی برای تبلیغات نامزدها فراهم شده است، گفت: افراد باید برای معرفی تخصص و سوابق اجرایی خود از این فضا استفاده کنند و در جهت تخریب رقبا سوء استفاده نکنند.

وی با بیان اینکه نظارت بر فضای مجازی از مدت های قبل آغاز شده است، گفت: تمامی کانال های فعال در استان و گردانندگان آنها شناسایی شده اند و روزانه کمیته رصد فضای مجازی اقدامات آنها را گزارش می دهد.

مددی افزود: دستگاه قضایی با احدی تعارف ندارد و همه ملزم رعایت موازین شرعی و قوانین جاری کشور هستند.

دادستان عمومی و انقلاب استان البرز با بیان اینکه اجازه نمیدهیم به هنجارها بی توجهی شود، گفت: توسل به خلاف شرع، موازین و شئونات اخلاقی در چنین فضاهایی رصد می شود و با مشاهده هرگونه تخلف در بدو امر تذکر لازم داده شده است؛ در صورت تکرار آن شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات در دادسرای کرج موارد پیگیری می شود.

دادستان عمومی انقلاب استان البرز در ادامه با بیان اینکه مقام معظم رهبری کرج را ایران کوچک نامگذاری نموده اند، خاطرنشان کرد:  ایجاد تفرقه افکنی بین اقوام امری مضموم، تخلف و جرم محسوب می شود.

وی افزود: شخصیت ها برای کسب رأی در صدد  ایجاد تفرفه بین قومیت ها نباشند.

مددی در ادامه با اشاره به اینکه شهرهایی که در ادوار پیشین سابقه ابطال رأی داشته اند نزد دستگاه قضایی از حساسیت ویژه ای برخوردار هستند، بیان کرد: فرایند نظارت و پایش در شهرهای اقماری کرج  نیز از مدت ها قبل آغاز شده است؛ تمامی رفتارها رصد می شود.

دادستان عمومی انقلاب استان البرز با تاکید بر اینکه از آراء مردم صیانت می شود، گفت: در ادوار پیشین برخی بدون اطلاع از قوانین برای کسب رأی با جابجایی افراد از نقطه ای به نقطه دیگر تلاش کردند که این امر خلاف جرم است و با عوامل آن برخورد خواهیم کرد.

وی افزود: راه های مواصلاتی در این رابطه پیش از انتخابات پایش و کنترل می شود.

مددی گفت: آگاهی از جرائم در راستای پیشگیری است تا تخلفی به وقوع جرم منتج نشود بنابراین نامزدها و روسای ستادهای آنها نیز باید قوانین را مورد مطالعه قرار دهند.

وی در ادامه ضمن بازخوانی بخشی از ماده ۷۰ قانون انتخابات متذکر شد: خرید و فروش رأی، تقلب در اوراق رأی، تهدید و تطمیع، رأی با شناسنامه جعلی، رأی با شناسنامه غیر،اخلال در امر انتخابات، باز کردن قفل و لاک و مهر و پلمپ صندوق های رأی، معدوم نمودن اسناد رأی، ایجاد رعب در شعب، دخالت در امر انتخابات با سمت مجهول، ممانعت از حضور نمایندگان، عدم رعایت قوانین و جانبداری از سوی مجریان و اعضای هیأت نظارت، جرم محسوب شده و برخورد قانونی لازم صورت می گیرد.

 دادستان عمومی انقلاب استان البرز گفت: نامزدها علاوه بر اینکه توانمندی های خود را معرفی می کنند در راستای افزایش شور و نشاط انتخاباتی نیز تلاش کنند.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه