رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای از صرفه جویی ۱۵ درصدی در مصرف انرژی برق با احداث نیروگاه های خورشیدی در دانشگاه فنی و حرفه ای خبر داد.

ویناپرس – رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای از صرفه جویی ۱۵ درصدی در مصرف انرژی برق با احداث نیروگاه های خورشیدی در دانشگاه فنی و حرفه ای خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس به نقل از دانشگاه فنی و حرفه‌ای، ابراهیم صالحی عمران عنوان کرد: در طول برنامه ششم توسعه و از محل اعتبارات مدیریت سبز دانشگاه، تعداد ۲۴ نیروگاه خورشیدی در دانشکده‌ها و آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای کشور، شامل ۱۴ نیروگاه خورشیدی ۲۰ کیلوواتی و ۱۰ نیروگاه خورشیدی ۱۰ کیلوواتی احداث و راه اندازی شد.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای ادامه داد: بر اساس مصوبه دولت، کلیه دستگاه‌های دولتی الزاماً باید تا ۲۰ درصد از برق مصرفی خودشان را با احداث نیروگاههای تجدید پذیر مانند نیروگاه خورشیدی تأمین نمایند و برق تولید شده از این محل قابلیت فروش به شرکت‌های توزیع برق را ندارد، لذا دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور با احداث نیروگاههای خورشیدی در مراکز آموزشی زیر مجموعه خود تا کنون توانسته بخش مهمی از این امر را محقق کند.

صالحی عمران با عنوان اینکه برنامه راه اندازی نیروگاه‌های خورشیدی جدید در سایر دانشکده‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای در دست اقدام است افزود: بر اساس پایش اطلاعات و نتایج حاصله، میزان برق تولیدی در ۲۴ نیروگاه خورشیدی نصب شده در دانشگاه فنی و حرفه‌ای، با ۶۱۰ هزار کیلووات ساعت تولیدی، سالیانه بیش از ۱۰ الی ۱۵ درصد در مصرف انرژی برق و هزینه‌های مربوطه صرفه جویی به همراه دارد.

انتهای پیام