یک فوق تخصص اکولوپلاستیک و استرابیسم گفت: ابروی زیبا و خوش فرم ابرویی است که موقعیت آن روی لبه استخوان حدقه باشد. ابرویی که از لبه استخوان حدقه پایین‌تر باشد، ابروی افتاده است. در خانم‌ها هر چه ابروها بالاتر باشد چهره فرد زیباتر و جذاب‌تر به نظر می‌رسد.

ویناپرس – یک فوق تخصص اکولوپلاستیک و استرابیسم گفت: ابروی زیبا و خوش فرم ابرویی است که موقعیت آن روی لبه استخوان حدقه باشد. ابرویی که از لبه استخوان حدقه پایین‌تر باشد، ابروی افتاده است. در خانم‌ها هر چه ابروها بالاتر باشد چهره فرد زیباتر و جذاب‌تر به نظر می‌رسد.

دکتر رضا عرفانیان سلیم با بیان این مطلب به خبرنگار پایگاه خبری ویناپرس اظهار داشت: شکل کلی ابروها شبیه کمان است که در آقایان خطی و صاف و در خانم‌ها برجسته و قوس‌دار به نظر می‌رسد. هر چه تاج ابرو یعنی انتهای داخلی آن (به سمت بینی) با انتهای ابرو روی یک خط افقی بوده و ارتفاع آن مابین فاصله دو سوم داخلی و یک سوم خارجی باشد آن ابرو زیباتر است. در خانم‌ها ابروی قوس‌دارتر و بالاتر سبب زیباتر شدن چهره فرد می‌شود. در آقایان چنانچه ابروها قوس کمتری داشته باشند ظاهر مردانه‌تری به فرد می‌دهد.

این جراح چشم پزشک و استرابیسم با بیان اینکه موقعیت ابروها ارتباط مستقیمی با جنبه‌های ظاهری و حالات احساسی فرد دارد گفت: هنگامی که عضلات اخم کار می‌کنند ابروها به داخل کشیده می‌شوند و در مواقعی که حالت توجه یا تمرکز به وجود می‌آید ابروها به سمت بالا می‌روند. در حقیقت ابروها تاثیر مهمی بر موقعیت‌های مختلف صورت مانند غم و شادی و توجه دارد.

عرفانیان سلیم با اشاره به اهمیت عضلات تاثیرگذار بر ابروها خاطرنشان کرد: عضله پیشانی عامل بالابرنده ابروها است. عضله پلکی نیز هنگام خوابیدن و بستن چشم‌ها فعال می‌شود و در نتیجه ابروها را پایین نگه می‌دارد. در حقیقت عملکرد دائمی این عضله‌ها عامل حرکت زیاد ابروها است.

جزییات بیشتر را می‌توانید در پادکست ویناپرس (اینجا) بشنوید یا روی (اینجا) کلیک کنید.

انتهای پیام