مسئول کمیته اطلاع رسانی ستاد مقابله با کرونای استان البرز گفت: رکورد بستری بیماران کرونایی در البرز شکسته شد. لازم است همه دستگاه ها و نهادهای استان با تمام امکانات، بیش از گذشته به کمک دانشگاه علوم پزشکی بشتابند.

ویناپرس – مسئول کمیته اطلاع رسانی ستاد مقابله با کرونای استان البرز گفت: رکورد بستری بیماران کرونایی در البرز شکسته شد. لازم است همه دستگاه ها و نهادهای استان با تمام امکانات، بیش از گذشته به کمک دانشگاه علوم پزشکی بشتابند.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز، ناصر مقدم پس از برگزاری جلسه قرارگاه عملیاتی مبارزه با بیماری کرونا البرز اظهار داشت: در حال حاضر شهرستانهای کرج، فردیس، ساوجبلاغ، نظرآباد، چهارباغ و اشتهارد در وضعیت قرمز و شهرستان طالقان در وضعیت نارنجی قرار دارند و طی ۲۴ ساعت گذشته  بیش از ۴۲۰۰ نفر از مبتلایان به ویروس کووید ۱۹ به مراکز درمانی البرز مراجعه داشته اند که با وجود ۱۳۰۰ بستری ثابت در مراکز درمانی، استان ما بالاترین میزان بستری در بیمارستان ها را از ابتدای شیوع و همه گیری کرونا تاکنون تجربه کرد.

وی افزود: بیش از ۴۰۰ نفر نیز بصورت موقت بستری شدند که البته با بهبود نسبی وضعیت جسمانی، ترخیص گردیدند و متاسفانه با استمرار این روند و شرایط موجود، پیش بینی می شود که همچنان شاهد رشد و افزایش بیماران کرونائی طی هفته های آینده باشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز با اشاره به اقدامات صورت گرفته درخصوص کنترل بیماری کووید ۱۹ در استان البرز با اشاره به روند واکسیناسیون در استان خاطر نشان کرد: از آغاز اجرای طرح واکسیناسیون در سطح کشور، بیش از ۷۰۰ هزار دوز واکسن کرونا در سطح استان و توسط مراکز بهداشتی و درمانی به شهروندان البرزی تزریق شده که در اجرای این طرح، ابتدا گروههای هدف و سپس گروههای سنی به مراکز تزریق واکسن دعوت و اقدامات لازم درخصوص ایشان انجام شد و این روند همچنان در حال انجام و پیگیری است لیکن تا پایان حضور کرونا در میان ما، اصلی ترین عامل برای کنترل تلفات و خسارتهای ناشی از کرونا، رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی است.

این مقام مسئول در استان البرز یادآور شد: انجام واکسیناسیون به معنای مصونیت از ابتلای به کرونا نیست بلکه تنها موجب کاهش در میزان مرگ و میر کرونائی می شود.

ناصر مقدم در پایان گفت: اوضاع کرونایی البرز، بسیار شکننده و نگران کننده است و در حال حاضر دانشگاه علوم پزشکی استان، در خط مقدم مبارزه با این بیماری قرار دارد که تاکنون متحمل زحمات و خسارتهای زیادی در حوزه منابع انسانی و منابع مادی شده است لیکن با قدرت و قبول خطر، این روند خدمت را همچنان استمرار بخشیده اند لذا با توجه به شرایط بحرانی کرونائی، لازم است همه دستگاه ها و نهادهای استان با همه امکانات، بیش از گذشته به کمک دانشگاه علوم پزشکی بشتابند و با بسیج امکانات و تقسیم کار و هماهنگی امور، وظایف محوله را به احسن نحو انجام دهیم و از طرف دیگر همه گروه های صنفی و اقشار مردمی نیز باید رعایت پروتکل های بهداشتی را بسیار جدی بگیرند و علیرغم شرایط و سختی های موجود در حفظ سلامتی و پیشگیری از ابتلای به این بیماری خطرناک، از هیچ تلاشی فروگذار ننمایند.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه / ساناز توکلی