رییس اتاق بازرگانی ،صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز گفت: قطعی مدت دار برق در سطح استان البرز به ویژه در شهرکهای صنعتی سبب توقف تولید و ضربه به واحدهای صنعتی و تولیدی استان شده است.

ویناپرس – رییس اتاق بازرگانی ،صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز گفت: قطعی مدت دار برق در سطح استان البرز به ویژه در شهرکهای صنعتی سبب توقف تولید و ضربه به واحدهای صنعتی و تولیدی استان شده است.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس، پرهام رضایی  روز دوشنبه در هفتاد و نهمین نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان البرز که امروز در محل اتاق بازرگانی البرز برگزار شد، افزود:  در نشست قبلی شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی خواسته صنعتگران و فعالان اقتصادی در مورد زیان وارده در اثر قطعی برق را مطرح کردیم اما این موضوع همچنان برای بسیاری از صنعتگران گرفتاری‌های بزرگی ایجاد می کند.

رییس اتاق بازرگانی بیان داشت: یکی از اصلی ترین مشکلات امروز در کشور به ویژه البرز با بیش از ۴ هزار واحد صنعتی گرفتاری های ایجاد شده به دنبال اعمال خاموش‌های مدت دار است.

وی اظهار داشت: در نشست استاندار با وزارت نیرو برای رفع بخشی از این مشکلات تلاش شده است اما هنوز قطعی برق به مدت هفت تا هشت ساعت در روز سبب خسارت‌های بالا به واحدهای صنعتی استان شده است.

رضایی ادامه داد: طبق ماده ۲۵ قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار اگر خسارتی ناشی از بروز مشکل در زیرساخت هایی مانند برق به واحدهای صنعتی وارد شود باید این خسارت‌ها از جانب دولت جبران شود، در حال حاضر که حجم بالایی از مواد اولیه واحدهای تولیدی در اثر خاموشی‌های طولانی مدت از بین رفته است این سوال اساسی مطرح می شود که متولی پرداخت خسارت به این واحدهای صنعتی کیست؟

وی با تاکید بر اینکه قطعی مدت دار برق سبب موجی از نارضایتی در شهرک‌های صنعتی شده است، افزود: مکاتبات متعددی از سوی تولیدکنندگان و صنعتگران استان به اتاق بازرگانی ارسال شده و ملاقات های حضوری زیادی در این مورد با صنعتگران داشته ایم.

رییس  اتاق بازرگانی البرز با اشاره به اینکه استاندار و معاون اقتصادی استانداری برای رفع خاموشی در شهرکهای استان پیگیرهای لازم  را داشته اند، گفت: در این زمینه باید به راهکار مناسبی دست پیدا کنیم و به نحوی برنامه ریزی شود که سال‌های آینده در چنین روزهایی دچار این مشکلات نشویم.

وی ادامه داد: البرز قطب صنعتی است و واحدهای بزرگ صنعتی زیادی در این استان فعالیت دارد که باید در تمامی زمینه‌ها از جمله تامین زیرساخت‌هایی مانند تامین برق حمایت شوند.

رضایی با بیان اینکه در استان البرز پتانسیل سرمایه گذاری بالایی در زمینه تولید برق با استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر وجود دارد، افزود: با توجه به وسعت زمین در البرز نیاز است که طبق یک تصمیم ضرب الاجلی در این حوزه ورود کرده و برای استفاده از ظرفیت انرژی‌های‌های تجدید پذیر اقدام کنیم.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه / ساناز توکلی