وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها در سال تحصیلی جدید متناسب با شرایط کرونایی استان‌ها ترکیبی خواهد بود.

ویناپرس – وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها در سال تحصیلی جدید متناسب با شرایط کرونایی استان‌ها ترکیبی خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس، بهرام عین اللهی شامگاه پنجشنبه در سفر به اردبیل در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با افزایش فرآیند واکسیناسیون در هفته‌های آینده باید از همه ظرفیت‌ها در این حوزه استفاده کنیم چرا که بهترین ثواب در ایام ماه محرم کمک به واکسیناسیون عمومی در یک فراخوان فراگیر جمعیتی است.

وی خاطرنشان کرد: باید از ظرفیت مساجد، مدارس، حسینیه‌ها و سالن‌های ورزشی با استفاده از رابطان بهداشت و افراد متخصص در امر واکسیناسیون استفاده کنیم تا این کار سهل و ساده به سرعت انجام شود.

عضو کابینه سیزدهم افزود: البته بعد از زدن واکسن باید به شرایط زندگی با کرونا عادت کنیم و همچنان با زدن ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از مواد ضدعفونی کننده مراقب سلامتی خود باشیم.

عین اللهی تأثیر واکسن را در کاهش مرگ و میر را بسیار مؤثر دانست و گفت: نباید گروه‌های مختلف جامعه از زدن واکسن دلهره و یا واهمه‌ای داشته باشند بلکه شایسته است از هر نوع واکسن که امکان تزریق آن وجود داشت برای پیشگیری از ابتلاء به کرونا استفاده کنند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مورد بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها بیان کرد: کار واکسیناسیون اساتید دانشگاه‌ها و معلمان به انجام رسیده و از هفته آینده نیز واکسیناسیون دانشجویان آغاز می‌شود.

عین اللهی ادامه داد: به تناسب واکسیناسیون جامعه هدف دانشگاهی اعم از دانشجویان و اساتید بازگشایی دانشگاه‌ها و آغاز سالتحصیلی به صورت حضوری انجام خواهد شد که البته تصمیم بر این است تا کار با روش ترکیبی آغاز شود.

وی افزود: تاکنون روش آموزش در کشور مجازی بوده ولی امسال هم در حوزه دانشگاه‌ها و هم مدارس روش ترکیبی انتخاب شده تا با برپایی کلاس توسط اساتید و معلمان دانشجویان و دانش آموزان به تناسب شرایط هر استان در کلاس حاضر شده و تحصیل خود را انجام دهند.

عضو کابینه سیزدهم اضافه کرد: در تمام دنیا و به تناسب آن در ایران نیز موضوع آموزش صدمه و لطمه واقعی دیده است و بهتر است هر چه سریع‌تر مدارس و دانشگاه‌ها باز شود چرا که در این فضاها تنها موضوع آموزش و تحصیل نیست بلکه نسل آینده روابط اجتماعی و سلوک زندگی را یاد می‌گیرد که در حال حاضر حتی دانش آموزان با خواب بیشتر و جنب و جوش کمتر گرفتار چاقی شده اند.

عین اللهی اظهار کرد: در گام بعدی والدین دانش آموزان واکسینه خواهند شد و در صورتی که واکسن زیر ۱۸ سال در دنیا با نتایج خوبی همراه باشد قطعاً دانش آموزان را نیز واکسینه خواهیم کرد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به تولید واکسن داخلی اشاره و خاطرنشان کرد: با تلاش محققان و پژوهشگران واکسن داخلی در حال تولید است و بسیاری از افراد جامعه از آن استفاده می‌کنند.

عین اللهی گفت: در کنار واکسن برکت ما مجوز تولید واکسن به انستیتو پاستور، رازی و سیناژن صادر کردیم تا تولید خود را شروع کنند.

وی در پایان تصریح کرد: البته تولید داخل به تنهایی جوابگوی نیاز کشور نیست و باید بخشی از نیاز را با واردات حل کنیم ولی برای آینده کنترل این ویروس خطرناک به تولید داخلی واکسن شدیداً نیاز داریم.

انتهای پیام