فرماندار کرج گفت: اجازه نمی‌دهیم احدی بخواهد با شیطنت خللی در چرخه عرضه نان به مردم ایجاد کند و با عوامل و دست‌های پشت پرده نابسامانی عرضه نان برخورد خواهیم کرد.

ویناپرس – فرماندار کرج گفت: اجازه نمی‌دهیم احدی بخواهد با شیطنت خللی در چرخه عرضه نان به مردم ایجاد کند و با عوامل و دست‌های پشت پرده نابسامانی عرضه نان برخورد خواهیم کرد.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس به نقل از فرمانداری کرج، هفته گذشته عملکرد سلیقه‌ای نانوایی‌ها در عرضه نان به مردم واکنش‌های مسئولان ارشد استانی را به همراه داشت، موضوعی که خواستار پیگیری جدی در این زمینه شدند. به دنبال دغدغه های طرح شده در این رابطه، غفور قاسم پور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج اولین پیگیری خود را با دستور ویژه رسیدگی به موضوع در شورای معاونین مطرح کرد.

قاسمپور گفت: برغم گشت ها و بازرسی های مستمر در سطح شهر، هنوز موانعی در گلوگاه‌های عرضه نان  وجود دارد که باید ضربتی آنها را از میان برداشت.

وی با بیان اینکه تأمین اصلی‌ترین مایحتاج مردم مماشات بردار نیست تصریح کرد: چه نانوایی‌هایی که به صورت خصوصی فعالیت دارند و چه نانوایی های دولتی که سهیمه آرد  دریافت می کنند باید تابع چارچوب های ابلاغی باشند.

قاسمپور گفت: معنی ندارد نانوایی بخواهد دل بخواه کرکره خود را بالا ببرد و با کم فروشی و افزایش قیمت‌ها هنجار شکنی کند؛ بازرسان نیز این روند را ندیده بگیرند.

وی معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان کرج را مأمور کرد تا موضوع را به قید فوریت در کارگروه آرد و نان شهرستان مطرح کند و دلایل کم کاری را نیز گزارش دهد.

قاسمپور افزود: اجازه نمی‌دهیم احدی بخواهد با شیطنت خللی در چرخه عرضه نان به مردم ایجاد کند و با عوامل و دست‌های پشت پرده نابسامانی عرضه نان برخورد خواهیم کرد.

وی دستور داد تا بازرسان ویژه‌ای اختصاصا برای نظارت از نانوایی ها در سطح شهر حضور پیدا کنند. این بازرسان بر اساس منطقه بندی شهرها ‌و طبق بانک اطلاعاتی نانوایان در مرکز استان وضعیت عرضه، طبخ نان، قیمت‌ها ومیزان رضایت شهروندان را مورد پایش و ارزیابی میدانی قرار خواهند داد.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه